Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

BNI Tomaszów Lubelski, dzisiaj prolog stylem dowolnym [OFICJALNE WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-01-17

Pierwszy dzień zawodów Pucharu Polski w biegach narciarskich, na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim to biegi na krótkich dystansach stylem dowolnym. Zawody o Puchar Roztocza są częścią cyklu Bieg na Igrzyska.

 

Zawodnicy rywalizują na pętli o długości 1400 metrów usypanej ręcznie przez miejscowych organizatorów z Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego, klubu MULKS Tomaszów Lubelski i licznemu gronu wolontariuszy. W imieniu Waldemara Kołcuna prezesa LOZN pragniemy przekazać wszystkim serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tras.

 

Seniorzy ('94+) juniorzy A ('95'96) i juniorzy B ('97'98) rywalizowali na dystansie 2800 metrów czyli mieli do pokonania dwie pętle trasy. Identyczny dystans skłania do porównania czasów poszczególnych kategorii wiekowych.

Bieg seniorów wygrał Robert Faron reprezentujący LKS Witów Mszana Górna z czasem 6:42,7 minuty. Druga lokata w tej kategorii dla Kacpra Janowskiego z UKS Hubal Białystok, trzecia dla Wojciecha Smykowskiego z MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Kategorię juniorów A wygrał Krzysztof Małkiński z UKS Hubal Białystok. Jego czas to 6:17,3 minuty, czyli zawodnik z Białegostoku pokonał wszystkich seniorów, jednak jak się okazuje to jeszcze nie jest czas dnia na tym dystansie. Druga lokata dla Grzegorza Kościelniaka z LKS Witów Mszana Górna, trzecia dla Kacpra Antolca z LKS Poroniec Poronin.

 

Do kogo należy czas dnia na dystansie 2800 metrów? Najlepszy czas na tym dystansie to wynik 6:14,6 minuty, z takim czasem ukończył konkurencję Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce zwycięzca kategorii junior B ! Dygie miejsce dla Wojciecha Fojcika ( trzeci czas dnia) z UMKS Marklowice, trzecie dla Szymona Sikory z miejscowego MULKS Tomaszów Lubelski.

Podsumowując najlepsze czasy to:

1. Patryk Borkowski junior B - 6:14,6

2. Krzysztof Małkiński junior A - 6:17,3

3. Grzegorz Kościelniak  junior A - 6:24,9 min

 

 

Seniorki, juniorki A i B także rywalizowały na dystansie 2800 metrów. Tutaj odbyło się bez niespodzianek i czas dnia - 7:27,4 min - na tym dystansie należy do zwyciężczyni kategorii seniorek Marceli Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła zawodniczka gospodarzy Magdalena Czusz.

Bieg juniorek A wygrała Dorota Kaczmarzyk z NKS Trójwieś Beskidzka, jej czas to 7:59,1 minuty, bieg w kategorii juniorek B Agata Warło z także z NKS-u z czasem 7:45,9. Czyli kategoria OPEN to Marcisz, Warło i Kaczmarczyk, zresztą tylko te trzy zawodniczki przebiegły ten dystans poniżej 8 minut.

Podium w kategorii A uzupełniły Elżbieta Dorula z LKS Poroniec Poronin i Andżelika Szyszka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, a w kategorii B Emilia Nawara z UKS Regle Kościelisko i Anna Bielecka z UKS Rawa Siedlce.

 

Młodsze kategorie wiekowe junior C ('99 i 2000), D ('01'02) oraz E ('03 i młodsi) pokonywali pętle na trasie Siwej Doliny jeden raz, czyli mieli do pokonania 1400 metrów.

W kategorii juniorów C wygrał Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk, przed Mateuszem Dragonem z NKS Trójwieś Beskidzka i Alanem Ciborowskim z KS Speed Jasło.

Najlepszym juniorem D w dniu dzisiejszym został został Dawid Ciećko z Tomaszowa, przed Grzegorzem Zawadą z MKS Istebna i kolejnym zawodnikiem gospodarzy Emilem Pleskaczem.

 W kategorii juniorek C dwa miejsca na podium zajęły zawodniczki MKS Istebna, wygrała Natalia Sewastynowicz, a trzecie miejsce zajęła Eliza Rucka. Drugie miejsce dla zawodniczki MKS Halicz Ustrzyki Dolne Izabeli Marcisz.

 

W kategorii juniorek D bardzo dobrze pobiegła Monika Skinder z miejscowego MULKS Tomaszów Lubelski, która osiągnęła lepszy czas od najlepszej juniorki C o jedną sekundę. Drugie miejsce dla jej klubowej koleżanki Magdaleny Kuśnierz, podium w tej kategorii uzupełniła Luiza Motyka z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

 

 Najmłodsza kategoria dzisiejszych zawodów to dzieci urodzone w roku 2003 i młodsze, czyli kategoria juniorek i juniorów E.

W biegu dziewcząt wygrała Karina Probola z Tomaszowa, wyprzedzając Roksanę Ciborowską z KS Speed Jasło i Rozalię Prokurat z UKS Rawa Siedlce.

W biegu chłopców wygrał Jan Zawada z MKS Istebna, przed Łukaszem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka i Rafałem Putkowskim z Tomaszowa Lubelskiego.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

Komentarze - 4

kibic

Opublikowano: 2015-01-17 12:09:36

Dlaczego prolog ,czżby jutro start był puszczany z dzisiejszymi stratami??

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-01-17 12:46:41

Zawody tak zostały nazwane przez organizatora, jutro starty indywidualne klasykiem

jjjjjjjjjjj

Opublikowano: 2015-01-17 15:04:29

Grzegorz Koscielniak miał 3 czas biegu

huk

Opublikowano: 2015-01-17 15:49:32

Rzeczywiście Fojcik 6,26,2 Kościelniak 6,24,9 zaraz poprawimy

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl