Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Debiut Skipol.pl Teamu na zawodach Salomon Nordic Sunday [NASZ PATRONAT]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-01-18

Aż 230 osób wystartowało w niedzielnych zawodach Salomon Nordic Sunday na Polanie Jakuszyckiej. Był to drugi bieg z cyklu SNS w tym sezonie, ale pierwszy w Jakuszycach. Na dystansie 13,5 km najlepsi byli Łukasz Bronowicki i Monika Judka (oboje z Jeleniej Góry) w stylu klasycznym oraz Czech Radek Sretr i Joanna Badacz z Piechowic w stylu dowolnym. Dzisiejszy bieg był pierwszym w Polsce, na którym pojawił się Skipol.pl Team!

 

Niedzielna trasa była dość wymagająca z dwóch powodów. Po pierwsze ze względu na długi, męczący podbieg trasą PKO Zimową, a potem krętym, choć płaskim odcinkiem biegnącym trasami: Dzielne Klapki i Niematematyczną.
Po drugie, szczególnie w klasyku ze względu na zmienne warunki śniegowe; padający w sobotę śnieg, zmieniająca się stale temperatura, oblodzenie tras. Właśnie z tego powodu wielu zawodników ostatecznie wystartowało na łusce, nie ryzykując nietrafionego smarowania na trzymanie. Ci, którzy na podbiegu w środku trasy zyskali odpowiednią przewagę, mogli na tym zyskać, choć już na zjazdach, narta bez łuski była zdecydowanie szybsza.

 

W biegu klasykiem od początku ostro ruszył Łukasz Bronowicki. Na szczycie trasy PKO Zimowej, czyli po przebiegnięciu ponad 4 kilometrów miał już 7 sekund przewagi nad goniącymi go Czechami: Tomasem Cadą i Pavlem Brydlem. Kilka sekund za nimi był Władysław Olszowski.

 

Na zjazdach Bronowicki był jeszcze szybszy i ostatecznie do mety dobiegł z przewagą aż 54 sekund na Cadą.
Wśród pań podobną taktykę, jak Bronowicki, zastosowała Monika Judka. Ruszyła ostro i na szczycie podbiegu miała 38 sekund przewagi nad drugą Ewą Szmel (Skipol.pl Team). Na mecie ta przewaga wyniosła już minutę i 46 sekund. – Dziś nie zaryzykowałam i pobiegłam na łusce. Pod górę był to dobry wybór, ale w drugiej części dystansu mieliśmy już praktycznie same płaskie trasy oraz zjazdy, a tu na łusce nie było tak dobrze – opowiadała na mecie Ewa Szmel.

 

Niezwykle ciekawa była rywalizacja w stylu dowolnym, gdzie stawka zawodników była naprawdę utytułowana. Tu już tradycją stało się, że dominują Czesi, ale w tą niedzielę próbowali z nimi powalczyć dwaj mocni, lokalni zawodnicy.
Od początku, jak z procy wystrzelili mocni biegacze z Czech: Radek Sretr oraz Dan Slechta. Sretr szybko zdecydował się na ucieczkę i po 4 km miał 14 sekund przewagi nad Slechtą. Za nimi biegli ich rodacy: Pavel Petr i Martin Rejzek oraz znani doskonale z jakuszyckich tras i nie tylko Tomasz Kałużny oraz Jakub Mroziński (Skipol.pl Team).


Na płaskim, krętym odcinku, Petr i Kałużny uciekli reszcie peletonu. Ale tylko na chwilę. Na zjeździ dogonił ich Mroziński, który ostatecznie ograł rywali i wbiegł na metę trzeci. Jednak daleko za najlepszymi Czechami. Sretr wyprzedził Slechtę o 14 sekund, a Mrozińskiego aż o 2 minuty i osiem sekund.

 

Wśród pań bezkonkurencyjna była dyrektorka ds. sportowych Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, była biathlonistka Joanna Badacz. Z drugą na mecie Czeszką Aleną Jindriskovą (w SNS-ie z reguły ścigającą się klasykiem) wyprzedziła o ponad 5 minut.

 

WYNIKI TUTAJ


A już w następną niedzielę, 25 stycznia, także na Polanie Jakuszyckiej, kolejna odsłona zawodów Salomon Nordic Sunday. – Jeżeli tylko pogoda na to pozwoli, dystans wyniesie ok. 12 kilometrów – zapowiada Beata Lepka ze Stacji Jakuszyce, organizator SNS-a.

 

Przypomnijmy, że jeżeli macie już koszulki startowe oraz chipy pomiarowe, to musicie jedynie wnieść opłatę startową.

 

I jeszcze o debiucie Skipol.pl Teamu. W ten weekend - wczoraj na Dolomitenlauf w Obertillach (Austria) i dziś na SNS-ie w Jakuszycach przy nazwiskach wielu zawodników w rubryce klub, pojawiła się właśnie taka nazwa. To dopiero początek naszego Teamu. Obecnie dopiero go budujemy, projektujemy stroje startowe, tworzymy kalendarz startów na przyszły sezon. W kolejnych zawodach tego sezonu będziemy się już pojawiali pod tą nazwą, ale pełną parą ruszymy w sezonie 2015/16. Zawodników zainteresowanych reprezentowaniem naszych barw zapraszamy do kontaktu mailowego TUTAJ

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl