Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska w Obidowej - Mały Bieg Podhalański ze startu wspólnego [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-02-04

Czwartą edycję Ligi Małopolskiej 2015 rozegrano w Obidowej jako Mały Bieg Podhalański. Zawody przeprowadzono stylem dowolnym ze startu wspólnego we wszystkich kategoriach szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 

Mróz , który rano przywitał uczestników na trasach (ok -9 stopni), nie schłodził gorącej atmosfery rozgrywanych biegów. Starty wspólne to walka bark w bark od samego poczatku dystansu, zawodnikom startu nie ułatwiało także wąskie gardło jakieś 300 metrów po starcie, gdzie w momencie wbiegnięcia dużej grupy zawodników tworzył się ...korek. Jeżeli ktoś z czołówki dał się zamknąć w środku stawki miał po biegu, można było w tym miejscu stracić nawet pół minuty. Duża ilość śniegu powodowała także, że niektóre odcinki trasy były miękkie, co ferowało zawodników lżejszych z lepszą techniką biegu.

Do zawodów zgłoszono 345 zawodników, wystartowało i ukończyło 283, co jest najmniejszą w tym sezonie frekwencją w Lidze Małopolskiej.

 WYNIKI INDYWIDUALNE

 

Klasy gimnazjalne biegały na dystansie 3 kilometrów pokonując raz dwukolometrową i raz jednokilometrową pętlę.

W klasyfikacji Briko Maplus czyli klasyfikacji szkolnej wygrało Gimnazjum nr.1  z Cichego, zdobywając 434 punktów. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego (417pkt), a trzecie Gimnazjum Uście Gorlickie (335pkt). Wystartowało 26 szkół gimnazjalnych z Małopolski.

Narty Fischer z wiązaniami ufundowane przez Fischer Polska wylosowało Gimnazjum z Maniowych (na zdjęciu poniżej) - LIGA NAPRAWDĘ ROZDAJE NARTY

 

Szkoły podstawowe rywalizowały na dystansach jednego i dwóch kilometrów. Wystartowało 35 szkół i w tej klasyfikacji wygrała Szkoła Podstawowa z Chochołowa zdobywając 539 punktów. Drugie miejsce dla SP Kościelisko (443), a trzecie SP Gliczarów Górny (323).

W tej kategorii w losowaniu szczęście uśmiechnęło się do Szkoły Podstawowej z Gliczarowa, która wylosowała narty Fischera z wiązaniami.

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

 

Tak o dzisiejszych zawodach napisał serwis sportowepodhale.pl:

- Tym razem młodzież z naszego województwa zaprosiliśmy do Obidowej, na przepiękne trasy usytuowane u podnóża Starego Wierchu – mówi Stanisław Mrowca. – Cieszy nas, że wystartowali wszyscy najlepsi, w sześciu kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nie było zawodników czy też zawodniczki, która nie potrafiłaby biec na nartach i odbijać się kijkami. Ponieważ wśród uczestników byli medaliści mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych, więc poziom zawodów był bardzo wysoki. Biegano stylem dowolnym. Dopisała aura. Jest przepiękna zima, z nieba lecą delikatne płatki śniegu, a temperatura jest ujemna. Zawody mogliśmy zorganizować przy wydatnej pomocy nowotarskiego PCK, starostwa oraz gminy Nowy Targ na czele z panią Zofią Faron.

 GALERIA FOTO

I jeszcze o biegu rozegranym po Lidze, także słowami Stefana Leśniowskiego z sportowepodhale.pl:

Na zakończenie, po raz pierwszy, rozegrano bieg open. To pomysł Adama Dudka. – Taki przerywnik. dla opiekunów dzieciaków. Niech się rozgrzeją i dobrze bawią – powiedział pomysłodawca.

W kategorii kobiet na starcie stanęły dwie zawodniczki, które – podobnie jak panowie – miały przebiec 4 km. Wygrała Anna Bubula (Wiśniowa) przed Zofią Faron (Obidowa). Rywalizacja mężczyzn zakończyła się triumfem Łukasza Marmola (Jedność Nowy Sącz), który wyprzedził Adama Skalskiego (UKS Hańczowa), Bartosza Nowaka (Nowy Sącz), Piotra Kłaputa (Nowy Targ), Dominika Farona (Obidowa), Lesława Wesoła (Nowy Targ), Andrzeja Słowakiewicza (Nowy Targ) i Franciszka Krupę (Szaflary).

 

/KaCe/

 

Komentarze - 4

kasia

Opublikowano: 2015-02-04 19:58:57

brawo naprawdę

oserwator

Opublikowano: 2015-02-04 21:38:44

Super pogoda , super zawody , Brawo Organizatorzy. Precz malkonteńci //

Bardzo stary biegacz

Opublikowano: 2015-02-04 22:18:54

Kuba ty mlodniejesz z roku na rok,dobrze Ci sluzy zajmowanie sie narciarstwem......!?Pelno znajomych twarzy...Pan Majoch Juz w okularach,Pan Budny rozdaje medale, Pan Lesnik sie poddaje....Pewnie tak powinne wygladac zawody i tam trzeba szukac zawodnikow!

jurek

Opublikowano: 2015-02-05 13:58:46

ZAWODY FAJNE.POZDRAWIAM PANIĄ SOŁTYS!!!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl