Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM 2015: Dominik Bury gromi rywali w biegu łączonym, bieg pań wygrywa Joanna Rysula [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-02-13

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2015 w Zakopanem. W ramach imprezy są rozgrywane Mistrzostwa Polski Juniorów, dzisiaj ta kategoria wiekowa rywalizowała w biegach łączonych. W biegu mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się nasz najlepszy obecnie junior Dominik Bury z Istebnej.

 

Panowie z kategorii junior A ('95'96) rywalizowali dzisiaj na dystansie 20 km, pierwsze dziesięć klasykiem, drugie stylem dowolnym. Wygrał Dominik Bury z MKS Istebna był konkurencją sam dla siebie i wygrał z czasem 58:05,51 minuty. Medal srebrny dla Kamila Burego (59:29,23) także z Istebnej ( Kamil jest starszym bratem Dominika), brąz zdobył wczorajszy zwycięzca sprintu Mateusz Chowaniak ( 1:01:12,12) z UKS Kościelisko. Po raz drugi czwartym zawodnikiem klasyfikacji okazał się Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka.

Kolejne lokaty zajęli:

5. Klaudiusz Kogut - MUKN Pod Stróżą Miszkowice

6. Michał Lańda - LKS Poroniec Poronin

 WYNIKI JUNIOR A

 Trener klubowy braci Burych Tadeusz Krężelok z MKS Istebna krótko podsumował występ swoich podopiecznych: czujemy pewnien niedosyt po wczorajszych sprintach, ale to jest sport nie da się wszystkiego wygrywać, mamy jeszcze dwa dni startowe i jeszcze sporo przed nami.

Przypomnijmy, że zdobycz medalowa MKS-u w tej kategorii to 4 medale, jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy.

 

W biegu łączonym kobiet na dystansie 5km CL + 5km F złoty medal zdobyła zawodniczka UKS Regle Kościelisko Joanna Rysula. Srebro dla Katarzyny Stokfisz z MULKS Tomaszów Lubelski, brąz dla wczorajszej tryumfatorki sprintu Darii Krupy z SSR Sokół Szczyrk.

 WYNIKI JUNIORKA A

 

"Królem polowania" Olimpiady Młodzieży jest trener UKS Regle Kościelisko Jerzy Leśnik, którego podopieczni zdobyli 3 złote i 3 brązowe medale. Jak mówi trener Jerzy każdy z medalistów jego klubu (Emilia Nawara, Joanna Rysula i Mateusz Chowaniak) ma po równo czyli po jednym złotym i jednym brązowym medalu. Zapytany ile jeszcze będzie krążków odpowiedział, jeszcze parę powinno być, jak będą to dobrze, jak nie to trudno.

 

wszytko o OOM Małopolska 2015 (kliknij na logo)

 

/KaCe/

 

Komentarze - 6

Dociekliwy

Opublikowano: 2015-02-13 13:23:30

A dlaczego te nasze asy nie gromiły innych zawodników na zawodach zagranicznych? Czyżby taki żałosny poziom biegów? U nas w skokach jest to nie do pomyślenia.

Polok Patryk

Opublikowano: 2015-02-13 16:03:20

Buraku nie porównuj skoków do biegów!! Bo trening skoczków a trening biegacza to zupełnie co innego... A jeszcze zwłaszcza styl życia skoczka czyli imprezy, fajki, wódka, snusy itp.. A poza tym w skokach tylko Kamil Stoch coś pokazuje a reszta to dno! Na zawodach zagranicznych w biegach jest poziom naprawdę wysoki żeby sie tam wbić trzeba mieć naprawdę dobre zaplecze.. Czego napewno TE ASY nie maja...

to chyba kpiny

Opublikowano: 2015-02-13 16:11:13

powinni chyba zakazać organizacji OOM dla garstki zawodników. Szkoda pieniedzy na organizacje gdy startuje na tyle klubów kilkunastu zawodników !!!

Ciekawy

Opublikowano: 2015-02-13 16:12:57

Skaczecie sobie na czas ?

skkokitoniesport

Opublikowano: 2015-02-13 17:26:49

abc

Opublikowano: 2015-02-13 21:53:47

podziękowania też należą się szkolnemu trenerowi naszych medalistów p.Tokarzowi

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl