Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska: sprinty stylem dowolnym na nowej trasie w Ptaszkowej [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-02-17

Liga Małopolska SZS w biegach narciarskich zaliczyła dzisiaj dwa debiuty, po raz pierwszy gościła w Ptaszkowej i po raz pierwszy rozegrano sprinty narciarskie. Zarówno jeden jak i drugi debiut był ze wszech miar udany.

 

Na nowych trasach budowanego w Ptaszkowej ośrodka narciarstwa biegowego prawie 300 zawodniczek i zawodników z Małopolski ścigało się dzisiaj w sprincie stylem dowolnym. Wymagająca trasa przysparzała sporo trudności szczególnie słabiej jeżdżącym młodym biegaczom, ale była to doskonała lekcja na przyszłośc. Zlodzone warunki śniegowe i bardzo ostry podbieg ( na zdjęciu widac nachylenie podbiegu) w części trasy na której ścigali się gimnazjaliści i VI-klasiści wymagał zaróno techniki jak też odpowiedniego przygotowania. Podbieg o długości ok 150 metrów, miejscowi ochrzcili podobno podbiegiem Justyny, jednak nikt oficjalnie nie chciał potwierdzić tej informacji.

Ciekawostką jest jeszcze to, że właśnie ten podbieg ma wejść w część planowanej trasy nartorolkowej, oj będzie co robić...

 

Ptaszkowa nie jest jeszcze ukończona, jednak profile trasy, jej szerokość i umiejscowienie na północnym stoku bardzo dobrze wróży tej inwestycji, w okolicach Nowego Sącza i Grybowa powstaje ośrodek biegowy z prawdziwego zdarzenia. Oczywiście sportowy, jeżeli chodzi o amatorów to mogą mieć pewne kłopoty na trasach, ale jak stwierdzają przedstawiciele Gminy Grybów zapraszamy wszystkich.

Wracając do trasy, kierownik Ligi Stanisław Mrowca mówił o niej w samych superlatywach gratulując pomysłu i realizacji gospodarzom, mało tego wymógł wręcz na mnie opublikowania tego w relacji, co nie ukrywam z przyjemnością robię. Ptaszkowa ma potencjał i myślę, że Liga jeszcze nie raz tam zawita.

Kontynuując temat, całe biegowo narciarskie zamieszanie w Ptaszkowej to "wina" przedewszystkim Kazimierza Kmaka i wójta Grybowa Piotra Kroka, bez ich osobistego zaangażowania nie byłoby tras. Panowie "mieszajcie" tak dalej.

Wracając jeszcze do trasy, jest mały stadion startowy, są wymagające podbiegi, na razie jest zamknieta petla o długości 1 kilometra ( dzisiejsza trasa) z możliwością przedłużenia do 1,5 kilometra. W przyszłym sezonie ma być gotowy budynek techniczno - socjalny przy trasach, oraz zostana poprawione profile i trawersy. Zapowiada się przeciekawie.

 FOTO GALERIA Z TRASY

 

Jak wyglądała rywalizacja, dzisiaj zapraszam do wyników, jestem jednak winny wyjasnienie jak wyglądł przebieg zawodów. Po kwalifikacjach, z których awansowało po ośmioro najlepszych zawodników rozgrywano finały A i finały B. W tych pierwszych zawodniczki i zawodnicy walczyli o miejsca 1-4, finał B to była walka o miejsca 5-8. Klasy gimnazjalne i szóstoklasiści walczyli na dystansie 1km, reszta młodszych kategorii miała do pokonania dystans 650 metrów.

 

WYNIKI PTASZKOWA - SPRINT

 

Jak zwykle najlepsze szkoły zostały uhonorowane pucharami oraz bonami towarowymi od Briko Maplus, zawodnicy dostali dyplomy, medale i specjalne opaski Ligi ufundowane przez firmę Forza Sport. Narty fischer sprint ufundowane przez Fischer Polska powędrowały do SP Obidowa i Gimnazjum Biały Dunajec.

 GALERIA FOTO - DEKORACJE

 

W klasyfikacji Briko Maplus czyli szkolnej sklasyfikowano 29 szkół podstawowych i 22 gimnazja. W kategorii SP wygrała szkoła z Kościeliska, przed szkołami z Chochołowa i Kluszkowców.

Najlepszym gimnazjum okazało się Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego, przed Gimnazjum Uście Gorlickie i Gimnazjum Kościelisko.

KLASYFIKACJA BRIKO MAPLUS (5)

 

/KaCe/

 

Komentarze - 1

www.ptaszkowa.pl

Opublikowano: 2015-02-17 21:08:02

Zapraszamy do oglądnięcia galerii z zawodów na stronie www.ptaszkowa.pl

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl