UKS 2015: Mistrzem Polski Młodzików został Marek Welusz ze Szczyrku, w biegu młodziczek złoto dla Iwony Piekarz z LKS Wiśniowa [OFICJALNE WYNIKI]

2015-02-20

Mistrzem Polski młodzików na dystansie 3 kilometrów klasykiem został zawodnik SSR Sokół Szczyrk Marek Welusz ( na zdjęciu). Czas zwycięzcy to 9:34,3 minuty.

Pierwszym po conajmniej 10 latach Mistrzem Polski Młodzików została zawodnik szczyrkowskiego Sokoła Marek Welusz. Marek najszybciej pokonał 3-kilometrową trasę w Ustjanowej, gdzie dzisiaj zaczęły się Mistrzostwa Polski Młodzików i MP UKS-ów w biegach narciarskich.

Medal srebrny w tej kategorii wywalczył zawodnik z Dolnego Śląska reprezentujący MKS Karkonosze Jelenia Góra Oskar Wysocki ze stratą 20,1 sekundy. Medal brązowy ( po weryfikacji wyników) dla Mateusza Dragona z NKS Trójwieś Beskidzka.W imieniu organizatorów przepraszamy zarówno Mateusza jak i Dawida za zamieszanie spowodowane blędem w wynikach!

4. Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz

5. Mateusz Posiadała - UKS Rawa Siedlce

6. Wiktor Czaja  - LKS Czorsztyn Ski Kluszkowce

7. Paweł Sałosz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Wg nieoficjalnych wyników tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek zdobyła zawodniczka LKS Wiśniowa Osieczany Iwona Piekarz. Czekamy na potwierdzenie wyników.

Wg nieoficjalnych wyników srebro zdobyła Klaudia Pytel z SSR Sokół Szczyrk, medal brązowy dla Kamili Boczkowskiej z MKS Karkonosze Jelenia Góra.