Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

W Mistrzostwach Polski UKS-ów wygrywają Sabina Lizis i Grzegorz Zawada (junior D) oraz Roksana Ciborowska i Jan Zawada (junior E) [OFICJALNE WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-02-20

Kategorie wiekowe junior/ka D (('01'02) i junior/ka E ('03 i młodsi) walczyli o tytuły Mistrzów Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Zawody rozgrywane na trasach Ustjanowej są nieoficjalnymi zawodami tej rangi. W kategorii D tryumfowali Sabina Lizis i Grzegorz Zawada, w kategorii E Roksana Ciborowska i Jan Zawada.

 

Juniorki D walczyły dzisiaj o medale na dystansie 2,5 kilometra stylem klasycznym. Najszybsza okazała się zawodniczka miejscowego klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne Sabina Lizis, jej czas to 10:13,6 minuty. Dokładnie pół minuty straciła do niej srebrna medalistka dzisiejszych zawodów Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka. Brąz dla Moniki Skinder z MULKS Tomaszów Lubelski.

Kolejne lokaty w czołówce to:

4. Małgorzata Bajer - LKS Wiśniowa Osieczany

5. Irena Prędki - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

6. Weronika Soprych - MKS Karkonosze Jelenia Góra

 

Juniorzy D to także dwu i półkilometrowy dystans do pokonania. Najszybciej pokonał dzisiejszą trasę Grzegorz Zawada z MKS Istebna w czasie 9:44,8 minuty. Srebro dla zawodnika z Tomaszowa Lubelskiego Dawida Ciećko, brąz dla kolejnego zawodnika istebniańskiego MKS-u Antoniego Juroszka.

4. Jan Guńka - KS Chochołów

5. Artur Bożek - LKS Klimczok Bystra

6. Karol Kubańda - LKS Klimczok

 

Kategorię juniorek E czyli dziewcząt urodzonych w roku 2003 i młodszych, które walczyły na dystansie 2 kilometrów wygrała zawodniczka klubu KS Speed Jasło Roksana Ciborowska. Tylko 3,7 sekundy straty zanotowała druga w dzisiajszym biegu Oliwia Buśko zdobywając tym samym srebrny medal. Brąz wywalczyła Martyna Okarma z UKS Hańczowa. Pierwszą szóstkę uzupełniają:

4. Karina Probola - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

5. Rozalia Prokurat - UKS Rawa Siedlce

6. Emilka Kwaśnik - MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

 

Juniorzy E to także dystans 2 kilometrów klasykiem. Zwyciężył Jan Zawada z MKS Istebna, przed Łukaszem Gazurkiem z NKS Trójwieś Beskidzka i Szymonem Rygilem z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Kolejne lokaty dla Podkarpacia:

4. Kamil Ozga - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

5. Radosław Dybka - KS Speed Jasło

6. Michał Janocha - MUKS Podkarpacie Jedlicze.

 

WYNIKI OFICJALNE

 

/KaCe/

 

Komentarze - 2

rodzic

Opublikowano: 2015-02-20 18:37:18

Dlaczego aż 5 godzin czekaliśmy na wyniki, to skandal! I skąd mamy wiedzieć, że są OK?

Logan

Opublikowano: 2015-02-21 07:30:27

Ponieważ, zanim dostanie się wyniki, przebiegną wszystkie kategorie, to trzeba trochę poczekać. I uważam, że wyniki pojawiły się bardzo szybko. A jak się ktoś chce dowiedzieć szybciej, to jest takie coś jak telefon komórkowy ;)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl