UKS-y 2015: Wygrywają Grzegorz Zawada i Monika Skinder (junior D) oraz Jan Zawada i Karina Probola (junior E) [OFICJALNE WYNIKI]

2015-02-21

Na dystansie 2,5km stylem dowolnym rywalizowali dziś w ramach Ogólnopolskich Zawodów UKS-ów juniorzy i juniorki D. Wśród chłopców podobnie jak wczoraj triumfował Grzegorz Zawada z MKS Istebna, wśród dziewcząt najlepsza okazała się Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Najmłodsi zawodnicy z kategorii junior E rywalizowali na dystansie nieco krótszym - 2km. Wśród chłopców ponownie najlepszy okazał się Jan Zawada MKS Istebna. W grupie juniorek E wygrała Karina Probola MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

W kategorii junior D drugie złoto wywalczył Grzegorz Zawada MKS Istebna. Na miejscu drugim ponownie uplasował się Dawid Ciećko MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, tracąc w dzisiejszym biegu 15,1s. Miejsce trzecie zajął Jan Guńka KS Chochołów, strata 20,8s.

Na czwartym miejscu uplasował się Antoni Juroszek MKS Istebna, piąta pozycja dla Dawida Zielińskiego UKS Hańczowa, a na miejscu szóstym sklasyfikowany został Karol Kubańda LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk.

Wśród juniorek D zdecydowanie najlepsza okazała się Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski wyprzedzając o 36,0 sekund klubową koleżankę Magdalenę Kuśmierz. Na miejscu trzecim, ze stratą 36,6s sklasyfikowana została najlepsza wczoraj Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Tuż za podium znalazła się Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka, miejsce piąte zajęła Natalia Stachoń UKS przy ZSMS Zakopane/SMS Zakopane, natomiast szósta była Weronika Bieniasz UKS Krokus Ciche nr 1.

Wśród najmłodszych chłopców z kategorii junior E ponownie najlepszy okazał się Jan Zawada MKS Istebna. Medal srebrny trafił w ręce Łukasza Gazurka NKS Trójwieś Beskidzka, a brąz wywalczył Szymon Rygiel MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Na czwartym miejscu uplasował się Kamil Ozga MKS Halicz Ustrzyki Dolne, piąty był Gabryś Boś KS Wisła, a na szóstą pozycję wywalczył Mateusz Ferenc UKS Hańczowa.

Rywalizację w kategorii juniorka E wygrała Karina Probola MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski. Drugie miejsce zajęła Oliwia Buśko MKS Halicz Ustrzyki Dolne (strata 14,3s), a na najniższym stopniu podium stanęła Roksana Ciborowska KS Speed Jasło  (+21,9s).

Miejsce czwarte dla Rozalii Prokurat UKS Rawa Siedlce, piąta była Daria Szkurat WKS Zakopane, a na pozycji szóstej uplasowała się Martyna Okarma UKS Hańczowa.