Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2015: Paweł Klisz i Dominika Bielecka wygrywają w klasyku [WYNIKI]

2015-02-25

Kolejną z zaplanowanych na dziś trzech konkurencji Młodzieżowych Mistrzostw Polski był bieg stylem klasycznym. Wśród mężczyzn, którzy mieli do pokonania dystans 5km ponownie zwyciężył Paweł Klisz. Wśród kobiet rywalizujących na dystansie 3km najlepsza była Dominika Bielecka.

Zawodnik LKS Klimczok Bystra o 36,55s wyprzedził Andrzeja Pradziada LKS Poroniec Poronin. Medal brązowy wywalczył Radosław Koszyk AZS Zakopane, tracąc do zwycięzcy 45,79s.

Na miejscu czwartym uplasował się, drugi w sprincie, Dawid Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze, na miejscu piątym sklasyfikowany został Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa, a szósty był Krzysztof Wójcicki ULKS Olimp Wzdół Rządowy.

Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski tym razem zamieniła się miejscami z Urszulą Łętochą, natomiast brązowy medal ponownie wywalczyła Magdalena Czusz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

Również na kolejnych miejscach bez zmian, czwarta była Anna Rucka, a piąta Patrycja Wąchała, obie LKS Witów Mszana Górna. Miejsce szóste przypadło Dominice Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze.