Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2015: Andrzej Pradziad i Ula Łętocha najlepsi łyżwą [WYNIKI]

2015-02-25

Ostatnią konkurencją rozgrywanych dziś Młodzieżowych Mistrzostw Polski były biegi stylem dowolnym. Panowie mieli do pokonania 10km, najszybciej z tym dystansem uporał się Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin. Kobiety natomiast pokonywały dystans o połowę krótszy, zwyciężyła Urszula Łętocha LKS Wiśniowa Osieczany.

Miejsce drugie zajął Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa, a trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Wójcicki ULKS Olimp Wzdół Rządowy.

Na miejscu czwartym sklasyfikowany został Piotr Gutt, miejsce piąte dla Mateusza Trebunii, obaj LKS Poroniec Poronin, a szóste miejsce zajął Radosław Koszyk AZS Zakopane.

Najlepszy w dotychczasowych dwóch konkurencjach Paweł Klisz nie wystartował w ostatnim biegu.

Wśród kobiet kolejna zamiana na pierwszym miejscu, tym razem Ula Łętocha okazała się lepsza od Dominiki Bieleckiej MKS Wodzisław Śląski o 23,9s.

Na kolejnych miejscach bez zmian. Trzeci raz na miejscu trzecim zameldowała się Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski, czwarte miejsce zajęła Anna Rucka, piąta była Patrycja Wąchała, obie LKS Witów Mszana Górna, a szósta Dominika Bril MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Zawodników nagradzano jednak w biegu łączonym. I tak wśród mężczyzn, którzy najpierw biegli na 5km klasykiem, a następnie 10km łyżwą, wygrał Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin, przed Wojciechem Suchwałko KS Obidowiec Obidowa i Krzysztofem Wójcickim ULKS Olimp Wzdół Rządowy.

Wśród kobiet, które miały do pokonania 3km klasykiem i 5km łyżwą wygrała Urszula Łętocha LKS Wiśniowa - Osieczany przed Dominiką Bielecką MKS Wodzisław Śląski i Magdaleną Czusz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

WYNIKI ŁĄCZONY

Klasyfikację klubową wygrał LKS Poroniec Poronin zdobywając 377pkt. Miejsce drugie dla LKS Witów Mszana Górna (309pkt), a trzecie LKS Wiśniowa - Osieczany (216pkt).

Klasyfikację indywidualną wygrała Urszula Łętocha z dorobkiem 71pkt (dwa złota i srebro) i Andrzej Pradziad 64pkt (złoto, srebro i brąz)