Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Finał BNI na Kubalonce, biegi masowe stylem dowolnym [WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2015-03-01

Zawody na Kubalonce to ostatnia odsłona tegorocznego cyklu Bieg na Igrzyska. Wczoraj rywalizowano ze startu wspólnego stylem klasycznym, dzisiaj także rozegrano massstarty, ale w odróżnieniu do soboty biegano stylem dowolnym.

 

W najstarszej kategorii wiekowej biorącej udział w zawodach czyli seniorach ('94 i starsi) wygrał dzisiaj zawodnik LKS Poroniec Poronin Andrzej Pradziad ( na zdjęciu z lewej) z czasem 34:10,06 minuty. Zarówno seniorzy jak juniorzy A mieli dzisiaj do pokonania dystans 10 kilomterów. Srebro na tym dystansie dla wczorajszego zwycięzcy klasyka Wojciecha Suchwałki z KS Obiodowiec Obidowa. Najniższy stopień podium to Mateusz Trebunia z LKS Poroniec Poronin. Nie da się nie zauważyć, że na 9 seniorów sklasyfikowanych w dzisiajszym biegu aż 8 reprezentuje małopolskę i jeden mazowsze. Seniorów z innych województw na zawodach w Wiśle niestety nie było.

Kolejne lokaty w czołówce to czwarte i szóste miejsce zawodników zakopiańskiego AZS-u Jakuba Twardowskiego i Radosława Koszyka. Piąta lokata dla Krzysztofa Guzika z KS Obidowiec Obidowa.

 

Juniorzy A ('95'96) biegali na identycznym dystansie jak starski koledzy. Zwycięzca tej kategorii Klaudiusz Kogut z MUKN Pod Stróżą Miszkowice z czasem 34:45,6 minuty zająłby piąte miejsce w kategorii seniorów. Podium w tej kategorii uzupełnili Michał Lańda z LKS Poroniec Poronin i Łukasz Marmol z KS Jedność Nowy Sącz. Kolejne miejsca to:

4. Krzysztof Małkiński - UKS Hubal Białystok

5. Kacper Kościelniak - AZS Zakopane

6. Kacper Antolec - LKS Poroniec Poronin

Bieg w tej kategorii ukończyło 10 zawodników.

 

Juniorzy B ('97'98) biegali na dystansie 7,5 kilometra, na którym to najszybszy okazał się zawodnik NKS Trójwieś Beskidzka Wojciech Fojcik. Druga lokata ze startą ponad 40 sekund to zawodnik MUKS Podkarpacie Jedlicze Konrad Bil, kolejne półminuty stracił trzeci na mecie Mateusz Haratyk klubowy kolega zwycięzcy. Walkę o czwartą lokatę stoczyli Maciej Popieluch i Czech David Bielesz, z której zwycięzsko wyszedł zawodnik Jedności Nowy Sącz. Różnica wyniosła niespełna sekundę. Szósta lokata dla Mikołaja Michałka z MKS Istebna.

W tej kategorii rywalizację ukończyło 23 zawodników.

 

 W biegu juniorek A ('95'96) wystartowało i ukończyło rywalizację na dystansie 7,5 km siedem zawodniczek. Wygrała identycznie jak wczoraj klasykiem Daria Krupa (33:31,77 minuty) z SSR LZS Sokół Szczyrk.

 Z ponad minutową stratą bieg ukończyła Katarzyna Stokfisz z Grupy Oscar Tomaszów Lubelski, trzecia lokata dla Anny Łacek z NKS Trójwieś Beskidzka.

Ten sam dystans tylko kategoria juniorek B ('97'98) to zdecydowane zwycięstwo Agaty Warło, która swój dystans przebiegła w czasie 30:09,6 minuty, czyli ponad trzy minuty szybciej niż najlepsza juniorka A. Druga lokata to  Klaudia Kołodziej z LKS Witów Mszana Górna, której czas także jest lepszy od najlepszych juniorek A. Podium uzupełniła Weronika Legierska z MKS Istebna.

Kolejne lokaty to:

4. Róża Łyjak - MKS Karkonosze Jelenia Góra

5. Emilia Nawara - UKS Regle Kościelsko

6. Monika Mleczek - KS Chochołów

Do mety dotarło 16 juniorek B.

 

Emocje właściwe biegom ze startu wspólnego mieliśmy w kategorii juniorów C ('99'00), gdzie Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk pokonał o 11 setnych sekundy Wiktora Czaję z LKS Czorsztyn Ski Kluszkowce. 40 sekund za tą dwójką dotarł do mety trzeci zawodnik Mateusz Dragon z NKS Trójwieś Beskidzka.

4. Jakub Plinta - LKS Klimczok Bystra

5. Dawid Damian - KS Jedność Nowy Sącz

6. Alan Ciborowski - KS Speed Jasło

 

Bieg juniorek C na dystansie 5 km stylem dowolnym zdominowały zawodniczki istebniańskiego MKS, które zajęły całe podium. Wygrała Eliza Rucka, przed Natalią Sewastynowicz i Magdaleną Kobielusz. Dodajmy, że czas Elizy daje jej szóstą lokatę w grupie chłopców tej kategorii.

4. Justyna Wandzel - LKS Klimczo Bystra

5. Izabela Marcisz - MKS Halicz Ustrzyki Dolne

6. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk

 

Kategorie wiekowe D ('01'02)  rywalizowały na tym samym dystansie 3 kilometrów.

Dyplomową szóstkę w kategorii juniorów D podzieliły pomiędzy siebie 3 kluby : MKS Istebna, Grupa Oscar Tomaszów Lubelski i LKS Klimczok Bystra. Podium dla Grzegorza Zawady i Antoniego Juroszka (obaj MKS Istebna) i Dawida Ciećko, czwarta lokata to Emil Pleskacz (obaj Grupa Oscar), piąte i szóste miejsce dla zawodników z Bystrej Artura Bożka i Karola Kubańdy. Sklasyfikowano 31 zawodników w tej kategorii.

W tej kategorii wśród dziewcząt wygrała Ewa Gazur z NKS Trójwieś Beskidzka, przed Luizą Motyką z MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Moniką Skinder z MULKS Tomaszów Lubelski.

4. Magdalena Kuśnierz - Tomaszów Lubelski

5. Żaneta Skurzok - NKS Trójwieś

6. Katarzyna Harsche - MKS Halicz

Konkurencję ukończyło 27 zawodniczek.

 

Najmłodsza kategoria dzisiejszych zawodów to kategoria E czyli urodzeni w roku 2003 i młodsi.

Zwycięstwo w grupie chłopców odniósł Jan Zawada z MKS Istebna, który o ponad minutę wyprzedził Łukasza Gazurka z NKS Trójwieś Beskidzka i Konrada Badacza z UKS Krokus Piechowice. Także krokusem jest Szymon Jedziniak, dzisiaj czwarty, kolejna lokata dla Kamila Kajzara z istebniańskiego MKS-u i Jonasza Bakuna z UKS Hubal Białystok. Dla statystyków, różnica czasowa pomiędzy zwycięzcą a szóstym zawodnikiem klasyfikacji to prawie pół minuty. Do mety dotarło 41 juniorów E.

 

Wreszcie juniorki E i zwycięstwo  Roksany Ciborowskiej z KS Speed Jasło, która wyprzedziła na finiszu Karinę Probolę z Tomaszowa Lubelskiego o 55 setnych sekundy. Trzeci stopień podium to Oliwia Buśko z MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Czołówkę klasyfikacji uzupełniły:

4. Hanna Popko - UKS Hubal Białystok

5. Oliwia Chlebicka - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

6. Rozalia Prokurat - UKS Rawa Siedlce

Sklasyfikowano 40 zawodniczek.

 

WYNIKI ZAWODÓW

 

 

/KaCe/

 

Komentarze - 8

leon

Opublikowano: 2015-03-01 13:01:56

nie ma wyników na data sport ?

Kolu

Opublikowano: 2015-03-01 13:03:55

Klaudiusz Kogut-MUKN "POD STRÓŻĄ MISZKOWICE" a nie NKS Trójwieś Beskidzka,małe niedopatrzenie.

sympatyk

Opublikowano: 2015-03-01 13:06:05

Wszyscy seniorzy , seniorki juniorki juniorzy A powinni startować w MP w maratonach a nie rozbijać tych dwóch grup i tworzyć " kadłubowe zawody " dla tych grup w Wiśle- Kubalonce.!!!!!

huk

Opublikowano: 2015-03-01 13:36:18

Większość tych zawodników chciała wystartować w MP ale niekoniecznie stać ich (i ich kluby) dołożyć 250zł do interesu...

do sympatyka

Opublikowano: 2015-03-01 13:30:53

Masz racje Sym..... ale rozbite środowisko narciarskie chyba może uratować trzęsienie ziemi.

login

Opublikowano: 2015-03-01 14:41:00

Jak tam w juniorkach D do 6 miejsca ?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2015-03-01 15:10:53

bardzo proszę

szerek

Opublikowano: 2015-03-01 15:35:30

Ewa Gazur wyprzedziła Monikę Skinder to coś nowego i Luiza to samo ale monia brawo GRATULACJE ciocia

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl