Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierwszy bieg tej zimy w Polsce! Bieg Trzech Króli w Tomaszowie Lubelskim wygrywa Krzysztof Wójcicki [GALERIA FOTO+WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-06

Już drugi rok z rzędu, nie Jakuszyce, nie Kubalonka, ani nie Zakopane, tylko Tomaszów Lubelski rozgrywa pierwszy w sezonie zimowym bieg narciarskei w Polsce. Dzisiaj na trasie Siwej Doliny zainaugurowano sezon biegów narciarskich w Polsce Biegiem Trzech Króli.

 

Tomaszów Lubelski jest fenomenem na biegowo-narciarskiej mapie Polski. Nie dość, że rejon kojarzący się z górami tylko największym optymistom, to w czasach kiedy największe "tradycyjne" ośrodki narciarskie w Polsce odwołuja zawody (vide Jakuszyce i Kościelisko) Tomaszów jakby nigdy nic zawody przeprowadza. W ubiegłym sezonie pisaliśmy o tych zawodach korzystając z relacji organizatora, w tym roku postanowiliśmy powiedzieć sprawdzam i pojechałem na zawody do Tomaszowa Lubelskiego w towarzystwie dr Pawła Bubuli, wielokrotnego mistrza i v-ce mistrza świata lekarzy w biegach narciarskich. Polska z roku na rok dokonuje skoków cywilizacyjnych, dlatego podróż do Tomaszowa Lubelskiego, zamiast 5-6 godzin jeszcze trzy lata temu, dzisisj zajęła nam z Krakowa dokładnie 3h 31 minut. Na miejscu zastaliśmy zimę, po części naturalną, po części sztuczną, ale jednak, biało, mroźno czyli zima. Trasa o długości 600 metrów w normalnych warunkach pogodowych mogłaby wzbudzić smiech, jednak w obecnej chwili tylko zazdrość. Jest miejsce w Polsce, gdzie jak się chce to można. Zakopane, Jakuszyce, Wisła i parę innych ośrodków w Polsce, nie ważne, że woda, że parki krajobraowe, że plany zagospodarownia przestrzennego, trzeba chcieć, a ludziom w Tomaszowie Lubelskim się chce. I chce i wychodzi.

 

Dzisiejszy Bieg Trzech Króli rozegrany stylem dowolnym, na dystansie 7,5 km (bieg główny) nie jest biegiem specjalnie reklamowanym, jednak wystartowało w nim prawie 100 osób w różnych kategoriach wiekowych.

 Bieg główny kobiet na dystansie 3600 metrów wygrała Monika Mazurkiewicz, przed Magdaleną Kuśmierz i Anną Berezecką (wszystkie MULKS Tomaszów Lubelski)

Bieg główny mężczyzn na tym dystansie wygrał Krzysztof Wójcicki z ULKS Olimp Wzdół Rządowy, przed Pawłem Bubulą skipol.pl TEAM i Bartoszem Głazem z MULKS Tomaszów Lubelski.

Najliczniej obsadzona kategoria wiekowa biegu głównego to mężczyźni rocznik 1956 i starsi. W tej kategorii zwyciężył Henryk Koszel, przed Janem Pupcem i Piotrem Jasiejko.

 

Już teraz zapraszamy na Puchar Gryfa, który zostanie rozegrany w najbliższą niedzielę 10 stycznia na trasach Siwej Doliny. Regulamin biegu i wszelkie niezbędne szczegóły podamy w najbliższym czasie, w chwili obecnej prezentujemy prawie 200 zdjęć z dzisiejszych zawodów GALERIA FOTO.

 

 WYNIKI

 

z Tomaszowa Lubelskiego

Kace

 

Komentarze - 2

Begacz

Opublikowano: 2016-01-06 19:53:30

Przynajmniej jedna armat(k)a w dobrych rękach ;)

ABC..

Opublikowano: 2016-01-07 09:47:16

BRAWO TOMASZÓW !!!! jednak można w Polsce przygotować trasy biegowe , GRATULACJE

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl