Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Drugie zawody w Polsce w tym sezonie i znowu Tomaszów Lubelski i znowu Wójcicki, tym razem Puchar Gryfa [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-10

Siwa Dolina, Tomaszów Lubelski, zima ! Tak w telegraficznym skrócie mogłaby wyglądać depesza z dzisiajszych zawodów rozegranych na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim. W ciągu 4 godzin zawodów spadło 10 centymetrów śniegu!

 

Bieg główny Pucharu Gryfa na dystansie 10 km stylem klasycznym wygrał Krzysztof Wójcicki reprezentujący na codzień klub ULKS Olimp Wzdół Rządowy. Drugie miejsce w kategorii OPEN to Jacek Staroń z Kros Ski Briko Maplus Krosno, trzecia lokata dla dr Pawła Bubuli reprezentujacego skipol.pl TEAM.

 

Dzisiaj w Tomaszowie Lubelskim rządziła zima, jeszcze rano, ok godziny 9-ej , oprócz 1200 metrowej sztucznej trasy zimy można było tylko wypatrywać, to ok 11-ej zaczął sypac śnieg, który sypał nieustannie do godziny 16 tej,  spadło go około 10 centymetrów. Miało to oczywiście wpływ na koncepcję smarowania w czasie zawodów, jednak tylko u nielicznych, wiekszość zawodników w biegu głównym, biegła na gołych, nieposmarowanych na trzymanie nartach, niektórzy  nawet  na łyżwowych. Zawody ukończyło 99 zawodniczek i zawodników z czterech województw: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego i mazowieckiego. Najstarszym zawodnikiem zawodów był 70-letni Jan Kopyt z Konstancina Jeziornej najmłodszą uczestniczką  3-letnia Maja Korkosz (sic!) z Tomaszowa Lubelskiego.

 

Jedno jest pewne, planowane na następny weekend zawody Pucharu Azoty zostaną rozegrane w Tomaszowie Lubelskim, chyba, że na Podkarpacie powróci/ nadejdzie zima. Trasy Siwej Doliny sa gotowe przyjąć najlepszych polskich biegaczy narciarskich, jak zapewniają organizatorzy, na jutro będzie gotowa 2 kilometrowa zamknięta pętla. Wracając z Tomaszowa mamy pewnośc, że trasy na Siwej Dolinie są, co dalej z zimą okaże się w najbliższym czasie, jednak jak widać na w/w przykładzie śnieg ( i zimę) da się zrobić. Oczywiście jak się chce...

 

WYNIKI PUCHAR GRYFA 2016

GALERIA FOTO

 

KaCe

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl