Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pierwsza Liga Małopolska SZS, Liga Regionalna Grupy Azoty wystartowała na Kirach [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-14

Liga Małopolska SZS w biegach narciarskich o Puchar ON Kotelnica Białczańska , Liga Regionalna Grupy Azoty zainaugurowała sezon w ośrodku biathlonowym Kiry w Kościelisku.  Tradycją jest, że w pierwszych zawodach Ligi nie obowiązuje limit startujących zawodników stąd na liście startowej znalazło się ponad 450 nazwisk. Zawody, w których pierwszy zawodnik wystartował o godz. 10.30 zakończyły się po 16-ej.

 

Liga Małopolska różni się trochę od pozostałych Lig Grupy Azoty, przypomnijmy, że startuje się w niej nie w PZN-owskich kategoriach C, D i E tylko według „szkolnych” roczników urodzenia, stąd zamiast sześciu, rogrywa się konkurencji dwanaście. Dodatkowo dzisiaj rozgrywano zawody dla najmłodszych czyli pierwszo i drugoklasistów. Działo się na Kirach naprawdę sporo.

Trasa na Kirach to prawie dwukilometrowa pętla z kilkoma lekkimi podbiegami i i jednym bardzo ostrym, selektywnym, jak to określił jeden z obserwujących wydarzenia na trasie trenerów.  Podbieg faktycznie przeprowadzał selekcję szczególnie wśród słabszych technicznie i fizycznie zawodników, większą część podbiegu pokonywali popularną choinką. Na szczęście  najmłodszym darowano tą ścianę płaczu.  

Rywalizacja toczyła  się pod dyktando dostępu do śniegu. Nawet niewprawne i niefachowe oko mogło od razu dostrzec różnicę i stwierdzić czy zawodnicy biegali już na śniegu, czy też nie. Podejrzewam, że spora grupa startujących dzisiaj na Kirach młodych biegaczy narciarskich stała na nartach po raz pierwszy w tym sezonie, dlatego wyniki nie są do końca miarodajne, ale wszystko zweryfikuje dalsza część sezonu.

Na Lidze od dwóch lat regularnym gościem, chociaż nie, złe słowo, regularnym uczestnikiem Ligi jest znany wszystkim interesującym się biegami narciarskimi Edward Budny trener mistrza świata Józefa Łuszczka. Pan Edward, który w ubiegłym sezonie wrócił do trenerki, jest ukontentowany  ilością startujących dzieci, jednak także zauważył, że limit startujących powinien być w Lidze utrzymany.  Dodam, ze podopieczne  pana Edwarda zajęły 1 i 2 miejsce na podium swoich kategoriach.

 

WYNIKI LIGA MAŁOPOLSKA (1) LIGA REGIONALNA GRUPY AZOTY

 

WYNIKI LIGA REGIONALNA GRUPY AZOTY JUNIOR/KA E

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali: 

Klasa III Gimnazjum (rocznik 2000)

Chłopcy:

1. Dawid Damian

2. Patryk Kopytko

3. Jan Grządziel

Dziewczęta:

1. Paulina Pawliczek

2. Patrycja Karciarz

3. Angelika Waliczek

 

Klasa II Gimnazjum (rocznik 2001)

Chłopcy:

1. Andrzej Chowaniak

2. Dawid Zieliński

3. Miłosz Jurczyk

Dziewczęta:

1. Kamila Gąsienica

2. Natalia Stachoń

3. Weronika Bieniasz

 

Klasa I Gimnazjum (rocznik 2002)

Chłopcy:

1. Jan Guńka

2. Robert Bugara

3. Sebastian Bryja

Dziewczęta:

1. Anna Nędza Kubiniec

2. Irena Szkurat

3. Klaudia Topór

 

Klasa VI SP (rocznik 2003)

Chłopcy:

1. Adrian Kiełbasa

2. Mateusz Ferenc

3. Łukasz Trebunia

Dziewczęta:

1. Agnieszka Tylka

2. Martyna Okarma

3. Ewelina Zapała

 

Klasa V SP (rocznik 2004)

Chłopcy:

1. Szymon Tylka

2. Dawid Chramiec

3. Kacper Baran

Dziewczęta:

1. Daria Szkurat

2. Oliwia Nowak

3. Wiktoria Broda

 

Klasa IV SP (rocznik 2005 i młodsi)

Chłopcy:

1. Daniel Szczurek

2. Dominik Paniak

3. Krzysztof Kiełbasa

Dziewczęta:

1. Emilia Szeliga

2. Natalia Nowak

3. Daria Chramęga

 

Dodatkowo na dystansie 600 metrów ścigali się zawodnicy urodzeni w roku 2007 i młodsi. Wśród chłopców wygrał Mikołaj Janisz, drugi był Wojciech Lulek, a trzeci Filip Ficek. Najlepsza w grupie dziewcząt okazała się Renata Bajer, drugie miejsce zajęła Anastazja Wesołowska, a trzecia była Teresa Topór.

 

GALERIA FOTO z zawodów Ligi Małopolskiej na Kirach. Zapraszamy

 

/KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl