Jeszcze raz Liga Małopolska, tym razem KLASYFIKACJA SZKÓŁ, najlepsi GMS Zakopane i SP Ciche 1

2016-01-15

Emocje opadły pierwsze zawody Małopolskiej Ligi SZS o Puchar ON Kotelnica Białczańska zakończyły się wczoraj na trasach ośrodka biathlonowego w Kirach. Wczoraj pisaliśmy o wynikach indywidualnych , dzisiaj przyszła pora na klasyfikację szkół.

Liga Małopolska SZS prowadzi dwie klasyfikacje szkolne, w kategoriach gimnazjów i szkół podstawowych.

W kategorii gimnazjów sklasyfikowano po pierwszych zawodach na Kirach 25 gimnazjów, z czego 23 zdobyły punkty.

Wygrało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Zakopanego, które zdobyło 1011 punktów, przed Gimnazjum z Kościeliska (446pkt) i Gimnazjum z Uścia Gorlickiego (314pkt).

Ponieważ tradycyjnie już przy dekoracjach na Lidze losujemy narty Fischera z wiązaniami, ufundowane przez jednego ze sponsorów Ligi firmę Fischer Polska także takie losowanie było przeprowadzone wczoraj na trasach w Kościelisku Kirach. Wczoraj narty wylosowało Gimnazjum ZSPiG w Czarnym Dunajcu.

W kalsyfikacji szkół podstawowych wystartowało 39 szkół podstawowych z terenu Małopolski, trzydzieści sześć z nich punktowało wczoraj w Lidze.

Wygrała Szkoła Podstawowa ZSPiG Ciche 1 zdobywając 509 punktów. Drugie miejsce dla SP z Chochołowa (408), trzecie dla SP Kościelisko (285). Parę nart Fischer Uniwersal z wiązaniami wylosowała szkoła podstawowa Kluszkowce.

RANKING SZKÓŁ

Zwyciężcom gratulujemy, kolejna Liga już 20 stycznia w Ptaszkowej.

Jeszcze raz GALERIA FOTO z wczorajszych zawodów.

Jeszcze komunikat/informacja organizacyjna Ligi Małopolskiej. Do wczorajszej Ligi zgłoszono ponad 450 osób. Na starcie stanęło już tylko ponad 300 (ukończyło 298), dlatego też JURY Ligi zdecydowało:

-zgłoszenia do zawodów są przyjmowane do dwóch dni przed datą rozegrania zawodów do godz. 21.00

- wycofanie zawodników do dnia przed zawodami do godz.12.00

- nie wycofanie zawodnika lub niewytłumaczenie jego absencji na starcie zostanie ukarane grzywną porządkową w kwocie 20zł. Zebrane w ten sposób pieniążki zasilą budżet nagrodowy LIGI.