Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Piotr Michałek i Katarzyna Witek wygrywają Fischer Cup w Jakuszycach [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-23

Piotr Michałek (Jaworzynka) oraz Katarzyna Witek (Warszawa, oboje Team nabiegowkach.pl) wygrali bieg na 3 kilometry klasykiem, inauguracyjne zawody cyklu Fischer Cup 3-6-9, który w sobotni poranek odbyły się na Polanie Jakuszyckiej.  Na starcie pojawili się zarówno doświadczeni biegacze, jak i zupełni amatorzy.

 

Pogoda w Jakuszycach, w porównaniu z piątkiem znacznie się zmieniła. Wczoraj nad Polaną było piękne, bezchmurne niebo. A mróz sięgał minus 15 stopni Celsjusza.

Dziś od rana w Jakuszycach sypie śnieg i choć temperatura jest już wyższa, to silny wiatr, nie ułatwiał zadania biegaczom. - Padający śnieg powodował, że za szybko biec się dziś nie dało. Śnieg był po prostu tępy - mówili na mecie zawodnicy z czołówki, m.in. zwycięzca Piotr Michałek z Jaworzynki, który szybko uciekł ze strefy mety, by napić się czegoś ciepłego. - Zimno dziś strasznie - rzucił tylko na odchodne.

 

Michałek o 10 sekund wyprzedził drugiego na mecie Mariusza Dzadkowca-Michonia. Cztery sekundy za nim finiszowali Grzegorz Legierski oraz Łukasz Bronowicki.

 

U kobiet zwycięstwo Katarzyny Witek było bezdyskusyjne. Druga na mecie Alena Jindriskova straciła do niej 1,15 min.

 

WYNIKI BIEGU NA 3 KM ST. KLASYCZNYM W RAMACH FISCHER CUP

 

Zawody ukończyło 126 osób.

 

GALERIA FOTO

 

Przypomnijmy, że drugi bieg z cyklu Fischer Cup 3-6-9 odbędzie się już jutro (niedziela, 24 stycznia). Początek o godz. 11.30. Zapisy możliwe jeszcze rano w biurze zawodów, do wyczerpania limitu.

 

/huc, KaCe/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl