Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Grupy Azoty: Biegi klasykiem ze startu wspólnego na Kubalonce [WYNIKI, DRUŻYNÓWKA, LISTA STARTOWA]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-23

Druga edycja tegorocznego Pucharu Polski w  biegach narciarskich to Puchar Azoty rozgrywany na trasach PZN Kubalonka. Pierwszy dzień dwudniowej rywalizacji to biegi ze startu wspólnego stylem klasycznym.

 

W biegu seniorów na dystansie 10 zwyciężył Bartłomiej Rucki ( czas 29:40,0) z NKS Trójwieś Beskidzka reprezentant kadry młodzieżowej. Prawie 45 sekund za zwycięzcą przybiegła grupa trzech zawodników walcząca o kolejne miejsca na podium. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł  Andrzej Pradziad (foto) z UKS Regle Kościelisko, sekundę za nim linię mety przeciął Jakub Kuba Twardowski z AZS Zakopane. Kolejny kadrowicz w czołówce Mateusz Chowaniak czwarty z niecałą sekundą straty do podium.

WYNIKI SENIOR

 

Juniorzy A ('97'96) także biegali na dystansie 10 kilometrów. Tutaj bardzo dobrze pobiegł zawodnik UKS Rawa Sieldce Patryk Borkowski, któy zwyciężył z czasem 30:10,8 minuty. Czas zawodnika z Mazowsza to drugi czas biegu na tym dystansie porównując wyniki seniorów i juniorów A. Podium w tej kategorii uzupełnili Wojciech Fojcik z NKS Trójwieś Beskidzka i Kacper Antolec z LKS Poroniec Poronin.

WYNIKI JUNIOR A

 

Juniorzy B ('98'99) to już krótszy dystans 5 kilometrów. Bezpieczne zwycięstwo odniósł Mateusz Haratyk z NKS Trójwieś. Drugie miejsce zajął zawodnik z MKS Karkonosze Jelenia Góra Michał Skowron. Strata Michała to 14 sekund. Dwadzieścia pięć i pół sekudny stracił do zwycięzcy Mikołaj Michałek z MKS Istebna.

WYNIKI JUNIOR B 

 

Jako kolejna grupa na trasę wyruszyły seniorki i juniorki A, które miały do pokonania dystans 5km. W tej kategorii zdecydowanie zwyciężyła Marcela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne, o blisko minutę wyprzedzając najlepszą juniorkę Agatę Warło z NKS Trójwieś Beskidzka. Jako trzecia, a druga wśród juniorek, na mecie pojawiła się Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin. Tuż za nią finiszowała, trzecia juniorka, Daria Krupa UKS Rawa Siedlce, a następną zawodniczką która przekroczyła linię mety była, druga wśród seniorek, Andżelika Szyszka MKS Halicz.

WYNIKI SENIORKA

WYNIKI JUNIORKA A 

 

Wśród juniorek B wygrała Magdalena Kobielusz MKS Istebna/SMS Szczyrk. Druga ze stratą 1,7sek była Klaudia Kołodziej LKS Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk, a trzecie miejsce zajęła Iwona Piekarz LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany/SMS Karpacz (strata +37,8sek).

WYNIKI JUNIORKA B 

 

W biegu juniorów C wygrał Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane wyprzedzając o 24 sekundy Jakuba Plintę z LKS Klimczok Bystra. Trzecie miejsce zajął, tracąc zaledwie 0,1 sek do poprzednika, Alan Ciborowski KS Speed Jasło. Bardzo ciasno było również tuż za podium gdzie Patryk Kopytko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane pokonał Mateusza Posiadałę o przysłowiowy czubek buta (poniżej 0,1 sek). Zamykający czołową szóstkę Michał Boreczek z MKS Karkonosze do drugiego miejsca stracił 1,2sek. 

WYNIKI JUNIOR C 

 

Wśród juniorek C walkę na finiszu stoczyły dwie zawodniczki, ostatecznie Eliza Rucka z MKS Istebna wyprzedziła Monikę Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) o 0,2 sek. Trzecie miejsce zajęła Izabela Marcisz MKS Halicz (+35,8 sek)

WYNIKI JUNIORKA C

 

W kategorii junior D wygrał Robert Bugara UKS Regle Kościelisko. Półtorej sekundy za nim linię mety przekroczył Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce, a kolejne 1,5 sek stracił trzeci na mecie Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk.

WYNIKI JUNIOR D

 

Jako ostatnie na trasę wyruszyły juniorki E. W tej kategorii wygrała Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk o 26,1 sek wyprzedzając klubową koleżankę z NKS-u Laurę Legierską. Miejsce trzecie (+31,7 sek) zajęła Irena Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane.

WYNIKI JUNIORKA D

 

W klasyfikacji klubowej zwyciężyli, z dorobkiem 855 punktów, reprezentanci NKS Trójwieś Beskidzka. MULKS Tomaszów Lubelski zgromadził 555pkt, co dziś dało drugie miejsce. O 2 punkty mniej i trzecie miejsce uzyskali zawodnicy UKS Rawa Siedlce.

 

Na czele generalki wśród klubów nadal MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski (2076 pkt) przed UKS Rawa Siedlce (1655 pkt), a na trzecie miejsce awansował NKS Trójwieś Beskidzka (1653 pkt).

KLASYFIKACJA KLUBOWA

 

Organizatorzy wyróżnili nagrodą Fair Play Annę Klasa (GKS Cartusia Kartuzy) startująca w kategorii juniorka C, która zatrzymała się, by pomóc zawodniczce, która źle poczuła się na trasie. Zawodniczka z Kartuz straciła przez to szansę na dobrą lokatę i przybiegła na metę jako jedna z ostatnich.

 

Poniżej prezentujemy listę startową jutrzejszych biegów stylem dowolnym (również ze startu wspólnego). Początek zawodów o 9:30.

LISTA STARTOWA 24.01.

 

/red./

 

Komentarze - 11

Wkurzony kibic

Opublikowano: 2016-01-23 12:33:47

Puchar Grupy Azoty ma służyć szumnie rozwojowi biegów narciarskich. Nie będę pisał jak te zawody wpływają na rozwój narciarstwa biegowego w Polsce bo musiał bym kląć i obrażać, a tego na razie nie chcę. Ale irytuje mnie jedna rzecz, a mianowicie szybkość przekazywania wyników sportowych. W ubiegłych latach firma Data Sport na bieżąco przekazywała wyniki z poszczególnych biegów, można było dosłownie 30 minut po biegu sprawdzić i obejrzeć szczegółowe wyniki w Internecie. A w tym roku jest beznadziejne, wyniki podane wieczorem, bez klas, punktów Biegu Na Igrzyska, punktacji zespołowej......totalne dziadowstwo!!!! Nie wszyscy są na miejscu, rodzice i kibice chcą śledzić na bieżąco zawody poprzez Internet. Może w tym względzie AKPOL zrobiłby coś dla rozwoju biegów narciarskich,bo rozwój biegów narciarskich nie jest tożsamy z większą ilością środków finansowych dla Firmy organizującej te zawody.

mario

Opublikowano: 2016-01-23 14:28:18

dziadostwo z tymi wynikami na żywo

xxxx

Opublikowano: 2016-01-23 14:35:12

Wyniki starszych nawet szybko,ale ile trzeba czekac na reszte???

xyz

Opublikowano: 2016-01-23 15:20:42

może zamiast płacić firmie akpol to sam PZN zajął by się organizacją biegu na igrzyska

Logan

Opublikowano: 2016-01-23 15:40:52

Hola! PZN im nie płaci ;) a jakby oni organizowali, to by tych zawodów nie było ... A co wy macie za problem z wynikami? przecież i tak się w końcu pojawią. Cierpliwości! :D

Amator

Opublikowano: 2016-01-23 15:51:37

W tym roku organizacja Biegu na Igrzyska to jakaś porażka... Nie ma wyników, dopuszcza się do startu niedozwolone roczniki...Gdzie wyniki...

meloman

Opublikowano: 2016-01-23 16:00:23

"To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy już iść", itd., ....

skos

Opublikowano: 2016-01-23 15:57:24

Witam serdecznie. Nie konsultowałem tematu z prof. Bralczykiem ale czy użycie w nazwie słów z różnych języków jest poprawne ? "Mass starty". Trzymam kciuki i serdecznie pozdrawiam.

Nnn

Opublikowano: 2016-01-23 16:34:48

Która godz a wyników brak, skandal..Znowu firma zawiodła.

IWECZKA

Opublikowano: 2016-01-23 17:03:03

Jesli ktos rozumie pojęcie"wyniki na bieżąco" jako prawie 4 godziny po ostatnim biegu to pogratulowac .....Jesli pojawią sie następnego dnia ,to też będzie na bieząco???ZALECAM POWRÓT DO GIMNAZJUM ALBO NAWET PODSTAWÓWKI...

redakcja

Opublikowano: 2016-01-23 17:40:13

Na bieżąco to znaczy na bieżąco po otrzymaniu wyników. Wszystkim niecierpliwym polecamy śledzenie wyników LIVE na stronie BNI ...jak w końcu zaczną działać ;P

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl