Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Dwa biegi - ci sami zwycięzcy. Wyścigowa sobota w Jakuszycach

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-23

Rano w Jakuszycach rozegrano pierwszy bieg cyklu Fischer Cup 3-6-9. W samo południe odbyły się drugie, jeszcze liczniej obsadzone zawody - inauguracja cyklu Enervit Classic - bieg na 5 km klasykiem. Zwycięzcy byli ci sami, co rano: Piotr Michałek (Jaworzynka) i Katarzyna Witek (Warszawa, oboje Team nabiegowkach.pl).

 

Jak pisaliśmy rano, warunki pogoowe na Polanie Jakuszyckiej są dziś trudne. Od rana pada śnieg. A można śmiało powiedzieć, że w południe sypał już bardzo intensywnie. Do tego mocno wiejący wiatr, zawiewał tory. - Dziś nie było co kombinować ze smarowaniem. Zwykła parafina LF była lepszym rozwiązaniem, niż "proszki" - mówił nam na mecie Tomasz Chudzikiewicz ze Start Ski Team, który był dziś ósmy.

 

Dublet zanotował Piotr Michałek z Jaworzynki, który powtórzył wynik z poranka i wygrał ponownie. Tym razem o 15 sekund wyprzedził Łukasza Bronowickiego (Enervit Team, Jelenia Góra).

Trzeci był Jakub Mroziński (Start Ski Team, Jelenia Góra). - Szkoda, że w tego typu zawodach niektórzy nie potrafią się bawić i łyżwują na wielu fragmentach trasy - oceniał po biegu rozżalony Mroziński.

 

Siódmy na mecie był dziś przedstawiciel sponsora tytularnego imprezy, czyli firmy Enervit - Tomasz Kałużny.

 

Wśród kobiet znów bezkonkurencyjna była Katarzyna Witek, która drugą na mecie Alenę Jindriskovą wyprzedziła o 1,25 min. Trzecia była Agnieszka Wanżewicz-Uznańska (Runski, Duszniki Zdrój).

 

WYNIKI BIEGU ENERVIT CLASSIC NA 5 KM ST. KLASYCZNYM

 

/huc/

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl