Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Mały Bieg Podhalański, czyli Liga Małopolska SZS w Obidowej [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-26

Trzecia edycja Małopolskiej Ligi Szkolnej SZS w biegach narciarskich została rozegrana w Obidowej. Rywalizowano stylem dowolnym ze startów wspólnych, w kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Rozegrano także biegi mężczyzn i kobiet w kategorii OPEN.

 

Do tradycji już przechodzi zmienna pogoda w Obidowej. Dzisiejszy dzień nie był wyjątkiem, rano troszkę mżawki, potem trochę mgły, generalnie aura nie rozpieszczała startujących. Zupełnie odwrotnie wyglądała sytuacja na trasach, biegi ze startu wspólnego mają swoją dramaturgię i każdy z nich jest walką bark w bark i kij w kij, było naprawdę gorąco. Zresztą walki nie brakowało, szczególnie na wąskim kawałku trasy, gdzie wyprzedzanie było sztuką nielada, czasami należało posłużyć się sprytem, czasami siłą. Było ciekawie.

 

Niestety po krókim śnieżnym epizodzie, zima znowu zamienia nam się w lato, co powoduje bardzo szybkie topnienie śniegu. Trasa przygotowana wczoraj dzisiaj może nie być już trasą, na szczęście zawody udało się przeprowadzić do końca. Ilość startujących w Lidze Małopolskiej budzi zazdrość w innych regionach kraju, do zawodów zgłoszono ponad 350 uczestników co jest sporym wyzwaniem organizacyjnym , a biorąc pod uwagę rozegrany w ramach Ligi bieg w kategorii OPEN spodziewamy się rekordu uczestnictwa.

 

Tradycyjnie już losowano narty FISCHERA ufundowane przez Fischer Polska, w Obidowej szczęście uśmiechnęło się do Gimnazjum z Kościeliska i Szkoły Podstawowej nr 3 z Zakopanego. Ponieważ za kontakty z firmami w Lidze Małopolskiej odpowiada skipol.pl, bierzemy sprawę na siebie. Narty nie zdążyły dotrzeć z Austrii, dlatego zostaną wręczone w trakcie losowania kolejnych na następnej Lidze Małopolskiej.

 

Tradycyjnie już firma FORZA Sport ufundowała nagrody dla najlepszych, swoje dołożyli także organizatorzy Małego Biegu Podhalańskiego, Gmina Nowy Targ i Obidowa.

 

Biorąc pod uwagę mizerne warunki śniegowe i dostępność tras w Małopolsce następna liga planowana na 3 lutego w Zalesiu k/Limanowej odbędzie się prawdopodobnie w Zakopanem. Czy na trasach COS czy na Kirach, wszystko niestety jest uzależnione od cen za wynajem tras jakie uda sie wynegocjować. Chyba, ze trasa w ośrodku sponsora tytularnego Kotelnicy Białczańskiej dotrwa do przyszłego tygodnia.

 

GALERIA FOTO

 

W ramach Małego Biegu Podhalańskiego rozegrano także bieg w formule OPEN, czyli otwarty dla wszystkich, zarówno amatorów jak i zawodników. Bieg pań wygrała Weronika Kaleta z Kasiny Wielkiej, przed Katarzyną Stokfisz z Tomaszowa Lubelskiego i Justyną Tuptą, także z Kasiny.

Bieg mężczyzn to zwycięstwo Kacpra Antolca z Obidowej, przed Mateuszem Kurucem z Hańczowej i Kacprem Kościelniakiem z Raby Niżnej.

 

WYNIKI DRUŻYNOWE                              WYNIKI INDYWIDUALNE

 

Wyniki pierwszych trójek w szkołach podstawowych:

IV klasa i młodsi:

1. Emilia Szeliga SP Klikuszowa

2. Natalia Nowak

3. Amelia Liszka obie SP w ZSPiG 1 Ciche

chłopcy:

1. Daniel Szczurek - SP Chochołów

2. Dominik Paniak - SP w ZSPiG 1 Ciche

3. Bartosz Biedroń - SP Chabówka

V klasy (2004)

1. Oliwia Nowak - SP 20 Nowy Sącz

2. Daria Szkurat - SP 3 Zakopane

3. Kinga Drożdż - SP Wiśniowa

chłopcy:

1. Szymon Tylka - SP Czarny Dunajec

2. Paweł Mądry - SP Kluszkowce

3. Dawid Chramiec - SP w ZSPiG 1 Ciche

Klasa VI (2003)

1. Agnieszka Tylka - SP Czarny Dunajec

2. Magdalena Michalik - SP 2 Ptaszkowa

3. Martyna Okarma - SP Wysowa Zdrój

chłopcy

1. Adrian Kiełbasa - SP Ptaszkowa

2. Mateusz Czerniak - SP Gliczarów Górny

3. Łukasz Trebunia - SP 2 Biały Dunajec

 

Wyniki gimnazjum:

III klasa m(2000)

1. Patrycja Karciarz - G nr. 1 Biały Dunajec

2. Paulina Pawliczek - GMS Zakopane

3. Angelika Waliczek - GMS Zakopane

II klasa (2001)

1. Natalia Stachoń - GMS Zakopane

2. Weronika Bieniasz - G w ZSPiG 1 Ciche

3. Patrycja Stanek - G Czarny Dunajec

chłopcy

1. Andrzej Chowaniak - G Kościelisko

2. Dawid Zieliński - G Uście Gorlickie

3. Kamil Barnowski - G Czarny Dunajec

I klasa (2002)

1. Anna Nędza Kubiniec - GMS Zakopane

2. Małgorzata Bajer - G Wiśniowa

3. Karolina Kaleta - ZPO G Kasina Wielka

chłopcy

1. Robert Bugara - G Kościelisko

2. Jan Guńka - G Czarny Dunajec

3. Sebastian Bryja - GMS Zakopane

 

KaCe

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl