Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Podkarpacko Lubelska Liga regionalna Grupy Azoty zadebiutowała w Ustjanowej [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-01-27

Dzisiaj na trasach Pod Żukowem w Ustjanowej koło Ustrzyk Dolnych rozegrano zawody Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty w biegach narciarskich. Biegi zostały rozegrane stylem klasycznym.

 

Prawie 150 zawodniczek i zawodników z województw podkarpackiego i lubelskiego wystartowało dzisiaj na trasach im. Stanisława Nahajowskiego w Ustjanowej. Dodajmy, że biegano na trasie ze sztucznego śniegu.

Przed sezonem Podkarpacki Okręgowy Związek Narciarski, gospdarz imprezy zakupił dwie armatki śnieżne, samą produkcję śniegu, która jak wiemy tania nie jest zasponsorował Burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Bogdan Zwarycz lokalny koordynator Ligi Regionalnych Grupy Azoty odetchnął z ulgą. Trasa wytrzymała, zawody się udały. Trasa, która dysponujemy dzięki sztucznemu nasnieżaniu jest w tej chwili najdłuższą w Polsce (sztuczną) trasą biegową. Mam nadzieję, że jeżeli nie zdarzy się jakiś kataklizm pogodowy to przez najbliższe dwa tygodnie uda nam się ją utrzymać.

Ocenił także liczbę startujących zawodników - biegi ukończyło parwie 150 osób, zdaję sobie sprawę, że gdyby nie zaczynające się w piątek (pojutrze) Mistrzostwa Polski młodzików i UKS-ów mielibysmy conajmniej sto osób na starcie więcej. Jednak i tak z wyjatkiem Ligi Małopolskiej, Liga Podkarpacko-Lubelska jest w tej chwili druga ligą w kraju.

W poszczególnych kategoriach tryumfowali:

Junior C

Jagoda Biskup z MUKS Podkarpacie Jedlicze i Alan Ciborowski z KS Speed Jasło

Junior D

Roksana Ciborowska z KS Speed Jasło i Szymon Rygiel z UKS Karpaty Klimkówka

Junior E

Aleksandra Harsche MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Radosław Dybka KS Speed Jasło.

 

W zawodach wystartowało osiem klubów, aż trzy indywidualne zwycięstwa odnieśli zawodnicy KS Speed Jasło, którego trenerem jest Damian Ciborowski - jestem bardzo zadowolony z zawodników, oprócz trzech zwycięstw mamy jeszcze trzecie i szóste miejsce, także dzisiejsze wyniki są dobrym prognostykiem na zbliżające się Mistrzostwa Polski w Tomaszowie Lubelskim. Nie chcę zapeszać, ale będzie dobrze - powiedział trener.

Przypomnijmy, że zawody w Ustjanowej są drugimi zawodami Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty rozegranymi w tym sezonie.

 

WYNIKI ZAWODÓW

GALERIA FOTO  zdjęcia Krzysztof Lachowski

 

KaCe

 

Komentarze - 4

mario

Opublikowano: 2016-01-28 10:07:23

Czy bedzie prowadzona klasyfikacja generalna w kategorii Junior E

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-01-28 11:22:51

Oczywiście, że tak

amator

Opublikowano: 2016-01-28 11:42:54

dobre pytanie.Czy będzie klasyfikacja w poszczególnych ligach, czy bedzie tez dla całej Polski

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-01-28 11:47:40

Ranking Ligi Małopolskiej Grupy Azoty zostanie opublikowany dzisiaj po południu. Pozostałe Ligi, jak tylko otrzymamy Rankingi od koordynatorów lokalnych.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl