Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-ów, wyniki biegów klasykiem w Tomaszowie Lubelskim [FOTO+WYNIKI+LISTA STARTOWA 30.01.]

2016-01-29

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Uczniowskich klubów sportowych w biegach narciarskich to biegi dystansowe stylem klasycznym ze startu interwałowego. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich kategorii. Trasa Tomaszów Lubelski, Siwa Dolina, pętla o długości 1700 metrów.

Lista startowa 30.01. - styl dowolny

Junior C (2000,2001) dystans 3400 metrów CL

WYNIKI JUNIOR C

W tek kategorii zanotowaliśmy sporą niespodziankę. Niepokonany w tym sezonie Dawid Damian z KS Jedność Nowy Sącz uległ dzisiaj o 11 sekund Alanowi Ciborowskiemu z KS Speed Jasło. Brąz zdobył zawodnik LKS Klimczok Bystra Jakub Plinta.

Juniorka C (2000,2001) dystans 3400 metrów CL

WYNIKI JUNIORKA C

Zwycięstwo w biegu juniorek C odniosła faworytka gospodarzy Monika Skinder ( na zdjęciu) miejscowego MULKS Tomaszów Lubelski. Przewaga Moniki nad srebrną medalistką MP Elizą Rucką z MKS Istebna wyniosła 28,3 sekundy. Izabeli Marcisz, która zdobyła brąz zabrakło do srebra dwóch sekund.

Wynik Skinder jest zresztą porównywalny z wynikami juniorów C na tym dystansie, ciekawym polecam porównanie czasów, pozatym paniętajmy, że Monika jest młodszym rocznikiem kategorii C. W kategorii nazwijmy ją OPEN, czyli zawodniczek i zawodników urodzonych w 2001 roku Monika zajęła by drugie miejsce. Pokonał ją tylko Andrzej Chowaniak z UKS regle Kościelisko 11 zawodnik w kategorii junior C.

Junior D (2002,2003) dystans 3000 metrów CL

WYNIKI JUNIOR D

Robert Bugara z UKS regle Kościelisko to zwycięzca kategorii juniorów D. Robert także wygrał z dużą przewagą nad konkurentami. Srebrny medalista Piotr Sobiczewski z UKS Rawa Siedlce stracił do zwycięzcy 23,6 , brązowy Łukasz Gazurek stracił kolejne 1,9 sekundy.

Juniorka D (2002,2003) dystans 3000 metrów CL

WYNIKI JUNIORKA D

Kolejne zwycięstwo gospodarzy Mistrzostw, złoto dla zawodniczki MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Anny Berezeckiej. Srebro i brąz dla zawodniczek NKS Trójwieś Beskdizka Karoliny Kohutovej i Ewy Gazur.

Junior E (2004 i młodsi) 1700 metrów

WYNIKI JUNIOR E

Jan Reizer zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra wygrał bieg na 1700 metrów w kategorii juniorów E. Srebro (drugi medal tego klubu w dzisiejszych zawodów) dla Radosława Dybka z KS Speed Jasło, brąz to Szymon Tylka z KS Chochołów. Dodam, że Janka miałem okazję obserwować w ubiegłym tygodniu w Jakuszycach, gdzie wygrał bieg amatorski w kategorii U-16.

Juniorka E (2004 i młodsi) 1700 metrów

WYNIKI JUNIORKA E

Najmłodsza kategoria dziewcząt i zwycięstwo Darii Szkurat z WKS Zakopane. Srebro dla zawodniczki UMKS Marklowice Zuzanny Fujak, brąz to Aleksandra Harsche z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Wszytkim medalistom i ich trenerom, oraz wszystkim startującym dzisiaj serdeczne gratulacje!

Tak wyglądała dzisiaj trasa w Tomaszowie Lubelskim, foto.EMDI, zdjęcie wykonane dronem

Za szybko i sprawnie publikowane wyniki dziękujemy firmie EMDI z Tomaszowa Lubelskiego.

Pierwszy dzień zawodów za nami. Czytając wczorajsze komentarze na skipol-u można było odnieśc wrażenie, że w Tomaszowie nie dość, że nie ma śniegu to jeszcze większośc trenerów jedzie tam za karę. Pozwolę sobie na małą prywatną dygresję. W latach 2007-2009 sam byłem (oczywiście nie w pojedynkę) organizatorem MP UKS. Próbowałem jak to mówi się potocznie "dogodzić wszystkim" niestety tak nie można. Na drugich organizowanych UKS-ach użyłęm stwierdzenia, którego tak nienawidziłem stojąc po drugiej stronie : nikt nikogo do startu nie zmusza. Dlatego panowie trenerzy (oczywiście nie wszyscy), bardzo proszę, jest śnieg, jest trasa (pokażcie mi drugą taką poza Jakuszycami i Ustjanową) sa zawody, nie podoba Wam się nie startujcie, siedźcie w domu i piszcie komentarze. Wyjdzie na to samo. Jeszcze jedno, przecież zawsze możecie sami zorganizować Mistrzostwa Polski Młodzików i UKS-y,  to taka prosta sprawa...