Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska SZS, Regionalna Liga Grupy Azoty tym razem w Białce Tatrzańskiej [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-03

Liga Małopolska SZS w biegach narciarskich o Puchar ON Kotelnica Białczańska/ Liga Regionalna Grupy Azoty tym razem zagościła w Białce Tatrzańskiej na trasach sponsora tytularnego Ligi czyli Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. Pod szczytem Jankulakowskiego Wierchu przygotowano parę kilometrów tras.

 

Patrząc na pogodę jaką mamy w Małopolsce od kilku dni, temperatury niejednokrotnie przekraczające 10 stopni, na zmiane słońce i deszcz niejeden z nas zwątpił, że zawody da sie przeprowadzić. Na szczęście trasa była. Tradycyjnie już w Białce zostałe naśnieżone 3 tzw. półki, czyli prawie 800 metrowe odcinki trasy biegnące równolegle do siebie na trzech różnych poziomach. Jak wygląda trasa i ile jest na niej śniegu możecie zobaczyć na zdjęciach.

 

Liga nam się rozrasta, normą już są zawodnicy z Krakowa, dzisiaj jednak mieliśmy jeszcze większą niespodziankę. W zawodach, oczywiście poza konkursem, startował zawodnik z Warszawy. Ukończył i wcale nie był ostatni. To nie koniec niespodzianek na zawodach spotkałem Grzegorza Staręgę, trenera klubu UKS Rawa Siedlce oraz przewodniczącego komisji biegów PZN.  Rawa , która trenuje w Białce, właśnie kończyła trening. Jak stwierdził Grzegorz Staręga - byliśmy tu już o 8 rano, wiedzieliśmy, że jest Liga, nie chcieliśmy przeszkadzać. Bardzo ucieszyła go także możliwość startu w Pucharze Grupy Azoty w niedalekim Zakopanem - Duszniki to spora odległość, cieszę się, że nie musimy jechać kolejne kilkaset kilometrów, zaoszczędzimy kilka tysięcy złotych.

 

Dzisiaj w zawodach biegano klasykiem, kategoria gimnazjów na dystansie 3 kilometrów, pozostałe kategorie walczyły na dystansie 1700 metrów. Dzisiejsze zawody, mam nadzieję, wzbudzą dyskusję nad sposobem rozgrywania biegów klasykiem w kolejnych edycjach Ligi. Jeżeli w kategoriach gimnazjalnych nie było to problemem, to już biegi dzieci z szkół podstawowych musiały budzić kontrowersje. Rozumiem, że panuje ogólnoświatowy trend na bieganie klasyka na nartach łyżwowych lub nieposmarowanych klasykach, jednak czy przykład oszustw na zakończonych w weekend mistrzostwach Norwegii jest godny naśladowania. Wątpię. Rozmumiem, że młodzież ogląda telewizję i podpatruje, ale czy naprawdę jest sens posyłania kilkunastoletnich dzieci na podbiegi na gołych nartach?

 

Wrócmy jednak Ligi Małopolskiej.

Tradycyjnie już losowano narty ufundowane przez Fischer Polska, dzisiaj w losowaniu szczęście uśmiechnęło się do Gimnazjum z Czarnego Dunajca i Szkoły Podstawowej z Dobczyc. Gratulacje.

W czasie zawodów, a jak wiemy jest to conajmniej pięć godzin, odebrałem kilkanaście telefonów z całej Polski, dzwoniono min z Warszawy, Krakowa, Poznania i uwaga ze Szczecina. Wszyscy zadawali jedno pytanie, czy w Białce jest w ogóle śnieg, i czy biegamy na nogach lub nartorolkach. Odpowiadałem co widzę, zainteresowanych po raz drugi odsyłam do fotorelacji.

Jeszcze o trasie, w warunkach jakie mamy należą się słowa uznania zarządzającym ON Kotelnica Białczańska, trasa przeżyła start kilkuset uczestników, przeżyła treningi różnych grup i indywidualnych biegaczy, myślę, że jeżeli nie nadejdzie kolejna wiosna tej zimy przeżyje jeszcze conajmniej tydzień. Zapraszamy do Białki.

 

W klasyfikacji szkół wygrało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopane, przed Gimnazjem z Kościeliska i Uścia Gorlickiego. Klasyfikacja w tej grupy szkół powtarza się praktycznie przez całą Ligę w tym sezonie. Sklasyfikowano 24 gimnazja z województwa małopolskiego.

W kategoriach podstawówek wystartowało 36 szkół , najwięcej punktów zdobyła SP Kościeliska, przed SP przy Zespole szkół nr 1 w Cichem i SP Chochołów.

 

W poszczególnych kategoriach wiekowych tryumfowali:

kl. III gimnazjum - Patrycja Karciarz z G. nr 1 Biały Dunajec i Jan Grządziel z GMS Zakopane

kl, II gimnzajum - Kamila Gąsienica i Andrzej Chowaniak z G Kościelisko

kl. I gimnazjum - Irena Szkurat GMS Zakopane i Robert Bugara z G Kościelisko

W szkołach podstawowych:

kl.VI - Martyna Okarma z SP Wysowa Zdrój i Łukasz Trebunia z SP nr2 Biały Dunajec

kl.V -  Daria Szkurat z SP 3 Zakopane i Szymon Tylka SP Czarny Dunajec

kl.IV - Emilia Szeliga z SP Klikuszowa i Dominik Paniak SP w ZSPiG 1 Ciche

 

WYNIKI OFICJALNE

WYNIKI KLASYFIKACJA SZKÓŁ

GALERIA FOTO

 

 

KaCe

 

 

Komentarze - 7

Gał

Opublikowano: 2016-02-03 18:53:32

Żadnych nart nie dostaliśmy nic o tym nie wiem w zeszłym roku też pisaliście że los się do nas uśmiechnął szkoda że tylko się uśmiecha ale się nie materializuje pozdrawiam :( B. Gał

redakcja

Opublikowano: 2016-02-03 19:02:15

Wszystko jest na zdjęciach

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-03 19:18:38

Fakt, mój błąd, przepraszam, chodziło o Czarny Dunajec

Matador

Opublikowano: 2016-02-04 11:07:20

Witam redakcję... mam pytanie: jakim stylem przeprowadzane będą najbliższe zawody tj. 18 w Białce Tatrzańskiej... ps. Wielki Plus za bardzo szybko podawane wyniki na stronie... pozdrawiam

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-04 11:57:00

Jeżeli chodzi o zawody Ligi planowane na 18-tego lutego, to termin zostanie podany do końca tygodnia. Następują zmiany w kalendarzu (zmienia się termin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodziezy) także nie wiadomo, czy termin zostanie utrzymany. O zmianach będziemy oczywiscie informować na bieżąco.

Matador

Opublikowano: 2016-02-04 12:18:20

Z Pana wypowiedzi wynika, że pewnie olimpiada odbędzie się wcześniej niż planowano... dziękuję

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-04 12:51:28

Owszem, pierwszy start jest planowany pomiędzy 16 a 18 lutego

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl