Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Podkarpacko-Lubelska: Pogodowa huśtawka w Tomaszowie Lubelskim [WYNIKI + FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-04

Zawody Ligi Podkarpacko-Lubelskiej, które odbyły się w czwartek, 4 lutego w Tomaszowie Lubelskim, przebiegały pod znakiem bardzo kapryśnej pogody. Młodzi zawodnicy biegli po trasie skąpanej w słońcu by za chwilę zmagać się z zacinającym śniegiem. Za aurą trudno było nadążyć.

 

 

Gospodarze tras Siwej Doliny zmagają się z podobnymi problemami co większość ośrodków narciarskich w Polsce. Przez dodatnie temperatury zapasy sztucznego śniegu kurczą się w ekspresowym tempie i jeszcze dzień przed czwartkowymi zawodami nie było stuprocentowej pewności czy rywalizacja dojdzie do skutku.

– Zdążyliśmy dosłownie „za pięć dwunasta”. Udało się nam przygotować pętlę o długości 1100 m, po której uczestnicy biegli stylem dowolnym – powiedział Waldemar Kołcun, kierownik zawodów i zarazem prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Narciarskiego.

Czwartkowe zmagania w Tomaszowie Lubelskim były trzecimi z cyklu Podkarpacko-Lubelskiej Ligi Regionalnej. Do rozegrania pozostały jeszcze imprezy w Jedliczach (10 lutego) i Ustrzykach Dolnych (24 lutego). Opłaca się zbierać punkty w poszczególnych edycjach cyklu, ponieważ najlepsi zawodnicy z kategorii wiekowej junior E awansują do finałowych zawodów cyklu „Bieg na Igrzyska – Puchar Grupy Azoty”. Odbędą się one 11 i 12 marca w Jakuszycach.

O sto punktów wliczonych do klasyfikacji generalnej wzbogacił swoje konto zwycięzca biegu na 2,2 km juniorów E, Szymon Bełz. Reprezentant gospodarzy, MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, pokonał trasę w niezłym czasie 8 min i 48 sek. Triumfator o blisko dziesięć sekund wyprzedził Jarosław Ozgę z Halicza Ustrzyki Dolne i Jakuba Biskupa (Podkarpacie Jedlicze). W tym biegu wzięło udział 36 zawodników.

Nieco mniejszym powodzeniem startujących (33 osoby) cieszył się bieg juniorek E na tym samym dystansie. Triumfatorka biegu, Aleksandra Harsche z Halicza Ustrzyki Dolne przyznała, że spodziewała się dobrego biegu w swoim wykonaniu, ale jednocześnie zwracała uwagę na trudne warunki do biegania.

– Nic na to nie poradzimy, że śnieg jest grząski i bardziej przypomina kaszę niż biały puch. Najważniejsze, że zawody w ogóle się odbyły. Liczę, że w dwóch kolejnych zawodach spiszę się równie dobrze i dzięki temu pojadę do Jakuszyc – powiedziała zwyciężczyni wśród juniorek E.

Harsche stoczyła zacięty pojedynek z reprezentantką gospodarzy, Weroniką Juzeluk. Ostatecznie lepsza o półtorej sekundy była narciarka z Podkarpacia. Najlepszą trójkę uzupełniła Kamila Harbuz, kolejna podopieczna trenera Kołcuna z Tomaszowa Lubelskiego.

Formuła zawodów przewiduje udział także starszych zawodników. Juniorzy D mieli do pokonania aż cztery pętle, czyli w sumie dystans 4,4 km. W tym przypadku brylowali miejscowi zawodnicy, dla których była to intensywniejsza forma treningu. Wśród chłopców wygrał Bartosz Cielniak przed Jakubem Ferensem i Dawidem Nabrdalikiem. Bieg dziewcząt z kolei był popisem Weroniki Nieścior, która wyprzedziła inną tomaszowiankę, Natalię Kowalczuk o blisko trzy i pół sekundy.  Jako trzecia przybiegła do mety Julia Żulińska z Ustianowej.

Najstarsi w całej stawce, juniorzy C także mieli do pokonania cztery okrążenia. Dyplom za zwycięstwo odebrali Bartosz Głaz (MULKS Grupa Oscar) oraz jego klubowa koleżanka Monika Skinder. Ta druga zawodniczka świetnie poczyna sobie także w cyklu „Bieg na Igrzyska” i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci bez względu na kategorię wiekową. Czwartkowy występ był dla Skinder okazją do sprawdzenia się na grząskim śniegu. Próba wypadła przyzwoicie. Druga w klasyfikacji końcowej Magdalena Kuśmierz pokonała ten dystans ze stratą 2 min i 17 sekund. Trzecia była Natalia Pliżga.

Organizatorzy zawodów wykazali się czujnością także pod względem zabezpieczenia gastronomicznego. Impreza odbywała się w tłusty czwartek, dlatego zawodnicy po ukończeniu biegu mogli liczyć na słodki poczęstunek. Do pudełka z łakociami ustawiła się długa kolejka.

– Lubię tu przyjeżdżać, ponieważ miejscowi narciarze czerpią dużą satysfakcję z tego co robią. To się wyczuwa na każdym kroku. Myślę, że niebawem znów zawitamy do Tomaszowa – skwitował na koniec Bogdan Kwaśnik, trener w Haliczu Ustrzyki Dolne.

GALERIA FOTO

 

Wyniki na bieżąco dzięki uprzejmości firmy EMDI z Tomaszowa Lubelskiego :

 

Wyniki chłopców w kategorii junior E (2004 i młodsi) dystans 2200 metrów

WYNIKI JUNIOR E

.

Wyniki dziewcząt junior E (2004 i młodsi) dystans 2200 metrów

WYNIKI JUNIORKA E

.

Wyniki chłopców  junior D (2002,2003) dystans 4400 metrów

WYNIKI JUNIOR D

.

Wyniki dziewcząt junior D (2002,2003) dystans 4400 metrów

WYNIKI JUNIORKA D

.

Wyniki chłopców  junior C (2000,2001) dystans 4400 metrów

WYNIKI JUNIOR C

.

Wyniki dziewcząt  junior C (2000,2001) dystans 4400 metrów

WYNIKI JUNIORKA C

.

Komentarze - 6

mario

Opublikowano: 2016-02-04 18:25:04

Witam kolejna edycja Ligi poza nami. Ale znów niektórzy zawodnicy jechali po 300 km żeby zadowolic się tylko małym dyplomikiem. Myslę,że to troche nieprofesjonalne podejscie do mlodych zawodników. Koszt paru medali bo o pucharach nie mówie jest chyba nie wielki. Mam jednak cicha nadzieję, że może chociaż na podsumowanie calosci zawodow jakoś zostaną nagrodzeni, nie tylko wyjazdem na finał Biegu na Igrzyska. Bo moze wsród nich mamy jakichś olimpijczyków. Trzeba o nich pamiętać i nagrodzic za ich trud.

prezes

Opublikowano: 2016-02-04 19:24:38

Mario, prosta sprawa przenieś się do Ligi Małopolskiej, statuetki, medale, dyplomy i nagrody od Fischera i Forza Sport. Puchary dla najlepszych szkół, dwie pary nart Fischera do losowania itd. Zapraszamy

Amator

Opublikowano: 2016-02-04 19:26:47

Przyłączam się do pytania,w regulaminie nic nie ma na ten temat...czy nagrodą będzie start w finale...Moje dziecko już jako 9 latek biegał w biegu na Igrzyska, więc start w finale to żadna nagroda..

rodzic

Opublikowano: 2016-02-04 20:16:03

No tak jak można się było spodziewać najlepsi wracaja z samym dyplomem.Dwie ligi w Tomaszowie bez medali,Ustrzyki postarały się i dzieci wruciły bardzo zadowolone bo z medalami.Czy Tomaszowa nie stać na taki gest?

mario

Opublikowano: 2016-02-04 20:31:54

Większość tych zawodników w poprzednich latach startowało w Biegu na Igrzyska. Teraz jeśli to bedzie to tylko taka nagroda dla nich to i tak w wiekszości beda rodzice musieli sfinansowac taki wyjazd. No ale taka jest widocznie polityka. Wg mnie jeśli takie zawody sa pod patronatem Grupy Azoty to wszystkie zawody powinny byc jakoś znormalizowane . Takie same reguły.

baku-til

Opublikowano: 2016-02-04 22:30:54

Hmmm. O ile mi wiadomo są to kolejne zawody w Tomaszowie.... piąte /a może i dziesiąte!!!/ i silenie się na jakieś większe nagrody w cyklu/lidze dla małych i dużych zawpdników jest chyba mało logiczne a przy tym i kosztowne. Nic nie mam do nagród gwarantowanych przez sponsora.. z pewnością LOZN znajdzie jakoś czas na ich rozdanie, nawet po wielodniowych i olbrzymich staraniach o utrzymanie tras!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl