Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejna Liga Małopolska/Liga Grupy Azoty w Białce Tatrzańskiej tym razem w super zimowej scenerii [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-11

Wreszcie Liga Małopolska doczekała się śniegu. Jeszcze wczoraj zawody miały być rozegrane na 900 metrowej trasie usypanej z sztucznego śniegu, dzisiaj okazało się, że wróciła zima. W Białce Tatrzańskiej, przez noc spadło ok 40 cm śniegu. Dla wszystkich powód do radości, dla serwismenów przekleństwo.

 

Zawody na dystansach rozgrywano dzisiaj stylem klasycznym. Tradycją Ligi jest, że zawody zaczynają gimnazjaliści, odpowiednio klasy III, II i I , dopiero później startują zawodniczki i zawodnicy z szkół podstawowych. Dlatego najstarsze kategorie miały początkowe duże problemy ze smarowaniem.

Smarowano klistrami, smarowano półtwardymi, niestety bezskutecznie. Tzn bardzo skutecznie jeżeli chodzi o podbiegi, na zjazdach wyglądało to strasznie, buły śniegu na ślizgach, zero jazdy, zero pchania, bieg w dół ...krokiem z odbicia. Troszkę pozmieniało to wyniki w niektórych kategoriach gimnazjalnych jednak w większości czołówka się obroniła. Na młodsze kategorie padł blady strach i zaczęły się trenersko-serwisowe szachy. Efekty były różne, jedni biegli na gołych nartach z zmatowioną papierem ściernym stopą, inni, szczególnie u najmłodszych wybierali narty z łuską, jeszcze inni biegi na gołych nartach klasycznych, zrobionych na jazdę na całej długości. Te opcje pozwalały wybiec pod górę i zjechać w dół, inne niestety stawiały zawodników dosłownie na głowach. Jeden z nich dosłownie na moich oczach wykonał 4 fikołki na odcinku 10 metrów. Twardy był nie poddał się biegł sobie spokojnie na dół właśnie krokiem z odbicia. Bardziej przytomni zawodnicy i zawodniczki próbowali sie nie poddawać i czyścili ślizgi ze śniegu  suwając nartą po narcie zresztą z różnym skutkiem, próby pomocy przez kolegów, trenerów były likwidowane w zarodku przez sędziów. Twarde prawo, ale prawo, przyznaję jednak, że żal było patrzeć jak maluchy męczą się z góry.

Trasy w Białce były przygotowane ze sztucznego śniegu, wczorajszy duży naturalny opad, zmieszany przez przygotowujące trasę ratraki z sztucznym spowodował prawdziwy śnieżny mix i wyżej wspomniane problemy ze smarowaniem.

 

Jak zwykle mieliśmy nagrody (Forza Sport, Fischer), jak zwykle losowaliśmy narty (Fischer Polska) jednak największą atrakcją był śnieg, świeży biały puch i to od razu w takiej ilości. Myślę, że własnie to było najważniejsze na dzisiejszych zawodach.

 

WYNIKI LIGA MAŁOPOLSKA SZS                     WYNIKI LIGA MAŁOPOLSKA GRUPY AZOTY (junior/ka E)

 

 

Większośc trenerów klubowych żyła już zbliżającą się Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2016, na której startują starsi koledzy naszych dzisiejszych ligowców, Małopolska wystawia drugą pod względem liczebności zawodników po  województwie śląskim reprezentację w biegach narciarskich.

 

GALERIA FOTO  ponad 300 zdjęć z dzisiejszych zawodów, kolejność trochę pomieszana, ale sprzęt na widok takiej ilości śniegu po prostu zwariował

WYNIKI (pierwsze trójki)

GIMNAZJA:

Klasa III (2000)

 1. Patrycja Karciarz – G 1 Biały Dunajec
 2. Martyna Gładysz – G Skomielna Biała
 3. Gabriela Łukaszka – G Chabówka

klasa II (2001)

Dziewczęta:

1.Kamila Gąsienica -  G Kościelisko

2. Sonia Miczołek  -  G Paszyn

3. Małgorzata Iwaniec – G Kościelisko

 

1. Andrzej Chowaniak – G Kościelisko

2. Dawid Zieliński – G Uście Gorlickie

3. Kamli Barnowski – G Czarny Dunajec

Dekoracja tej kategorii na zdjęciu

 

Klasa I (2002)

 1. Małgorzata Bajer – G Wiśniowa
 2. Aleksandra Smajdor – G 5 Nowy Sącz
 3. Irena Szkurat – GMS Zakopane

 

 1. Robert Bugara – G Kościelisko
 2. Sebastian Bryja – GMS Zakopane
 3. Jan Guńka – G Czarny Dunajec

 

 

Szkoły podstawowe:

Kl  IV i młodsze  (2005 i młodsze)

 1. Emilia Szeliga – SP Klikuszowa
 2. Natalia Nowak -  SP w ZSPiG 1 Ciche
 3. Marta Michalik – SP 1 Ptaszkowa

 

 1. Dominik Paniak – SP ZSPiG 1 Ciche
 2. Krzysztof Kiełbasa – SP 1 Ptaszkowa
 3. Daniel Szczurek – SP Chochołów

 

KL. V (2004)

 1. Daria Szkurat – SP 3 Zakopane
 2. Oliwia Nowak – SP 20 Nowy Sącz
 3. Konga Dróżdż – SP Wiśniowa

 

 1.  Szymon Tylka – SP Czarny Dunajec
 2. Kamil Wójcik – SP Ząb
 3. Oskar Rokosz – SP Wiśniowa

 

KL VI (2003)

 1. Agnieszka Tylka – SP Czarny Dunajec
 2. Angelika Gryc – SP Chochołów
 3. Martyna Okarma – SP Wysowa

 

 1. Łukasz Trebunia – SP 2 Biały Dunajec
 2. Adrian Kiełbasa – SP 1 Ptaszkowa
 3. Łukasz Gąsienica – SP Podczerwone

 

W Klasyfikacji szkół gimanzjalnych dzisiaj najwięcej punktów zdobyli zawodnicy Gimanzjum Kościelisko, przed uczniami Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopane i Gimnazjum Uście Gorlickie.

W grupie podstawówek wygrała SP ZSPiG 1 Ciche, przed SP Wiśniowa i SP Kościelisko.

RANKING SZKÓŁ

 

KaCe

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl