Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Złote medale OOM 2016 w kategorii B dla Michała Skowrona i Magdaleny Kobielusz[AKTUALIZACJA+WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-18

Juniorzy i juniorki B ('98'99) walczyli dzisiaj o medale Olimpiady Młodzieży w biegach dystansowych na 5 kilometrów stylem kalsycznym. W odróżnieniu od starszych kolegów i koleżanek, start kategorii B odbywał się co 30 sekund (interwałowy). Złota zdobyli Michał Skowron z MKS Karkonosze i Magdalena Kobielusz z MKS Istebna. Gratulujemy!

 

Bieg juniorów B na dystansie 5 kilometrów klasykiem wygrał Michał Skowron z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. czas Michała to 13:55,19 minuty. Medal srebrny wywalczył Szymon Sikora z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, brąz dla Mikołaja Michałka z MKS Istebna.

Kolejne lokaty dla:

4. Marek Welusz - SSR LZS Sokół Szczyrk

5. Maciej Popieluch - KS Jedność Nowy Sącz

6. Oskar Wysocki - MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra

Trenerzy medalistów:

Złoto - Mieczysław Skowron

Srebro - Waldemar Kołcun

Brąz - Tadeusz Krężelok

 

- W pewnym momencie dostałem komunikat, że mam już 20 sekund przewagi nad Szymonem Sikorą. Wtedy zacząłem zjeżdżać nieco bezpieczniej, by nie zrobić jakiegoś niepotrzebnego błędu - mówił nam po biegu złoty medalista. - Wiem, że chłopaki wtedy zaczęli ryzykować i próbowali mnie gonić, ale na szczęście nie dogonili.

 

Zadowolony z występu swojego zawodnika i jednocześnie brata, był Piotr Skowron. - Dziś kluczowe było smarowanie. Udało nam się trafić idealnie - podkreślał Piotr, uśmiechnięty, ale jednocześnie zmęczony. -  To był emocjonujący i trudny dzień. Ważne, że zakończony sukcesem. Chciałem iść jeszcze dziś pobiegać, ale muszę jednak trochę odpocząć - dodał młody trener swojego brata.

 

Trener klubu z Tomaszowa Lubelskiego Grupy Oscar Waldemar Kołcun jest zadowolony z wyników swoich podopiecznych - jak na razie to nasza najlepsza Olimpiada Młodzieży, a to dopiero połowa konkurencji, mamy cztery medale w tym dwa złote Kasi Stokfisz i dwa Szymka Sikory,  jest dobrze. Nareszcie widać wykonaną pracę, przez parę lat wygrywamy Bieg na Igrzyska i zarzucano nam, że nie przekłada się to na wyniki starszych kategorii. Teraz nareszcie widać, że nasza praca z dziećmi przynosi efekty. Tym bardziej jestem zadowolony, że zarówno Kasia jak Szymon trenują w Tomaszowie Lubelskim. Jest super atmosfera w zespole, trafiamy ze smarowaniem, więcej nie powiem, żeby nie zapeszyć.

 

Najmłodsza, najlepsza. Bieg juniorek to zwycięstwo Magdaleny Kobielusz (r.2000) z MKS Istebna. Medal srebrny dla Kamili Boczkowskiej z MKS Karkonosze ze stratą ponad 3 sekund. Brąz dla Emilii Nawary z UKS Regle Kościelisko, strata Emilii to już ponad 40 sekund.

4. Klaudia Pytel - SSR LZS Sokół Szczyrk

5. Weronika Kaleta

6. Iwona Piekarz - obie LKS Wiśniowa Osieczany

Trenerzy medalistów:

Złoto - Tadeusz Krężelok

Srebro - Stanisław Michoń (SMS Karpacz)

Brąz - Jerzy Leśnik

 

Tadeusz Krężelok trener zawodników z MKS Istebna wyjechał już z Jakuszyc do domu. Wracamy, przepakowujemy się i jutro ruszamy do Rumunii, mam tylko nadzieję, że Mistrzostwa Świata nie zostaną odwołane - mówi Krężelok po wczorajszej publikacji zdjęć z Rasnova opublikowanych min na facebooku.

Oczywiście cieszą go medale, jednak nie przykłada do nich zbytniej wagi, żyjąc już tym co będzie na Mistrzostwach Świata. Medale, jasne, super, żona mi je wczoraj wyśniła - mówi żartobliwie - fajnie, że młodzi biegają, myślę, że jeszcze kilka ich w Jakuszycach zdobędą. Zapytany o zmianę kategorii przez złotą medalistkę dzisiejszego biegu Magdę Kobielusz skomentował krótko - nie było innego wyjścia, chcąć żeby biegała dalej musieliśmy ją przenieść.

 

 PEŁNE WYNIKI DZISIEJSZYCH BIEGÓW

 

Wczoraj na naszym profilu na FB ogłosiliśmy konkurs dotyczący wytypowania pierwszych trójek w kategorii B. Medalistek w biegu chłopców nie trafił nikt, podium w kategorii dziewcząt poprawnie wytypowało dwóch uczestników Karol Filipek i Krzysztof Puda. Poneiważ liczyła się kolejnośc typowań czapka skipol-a powedruje do Siedlec do karola Filipka. Gratulujemy.

Kolejny konkurs jutro wieczorem na naszym profilu na fb razem z listami startowymi na sobotę 20 lutego.

Wszystkie informacje o OOM 2016 Dolny Śląsk znajdziecie TUTAJ.

 

/Kuba Cieślar, huc/

 

fot. Facebook

Michał Skowron na trasie środowego sprintu stylem dowolnym

 

Komentarze - 3

kn

Opublikowano: 2016-02-18 16:47:10

redakcjo kiedy będą pełne wyniki dzisiejszych biegów łączonych?

fan

Opublikowano: 2016-02-18 16:51:29

kiedy będą wyniki

fan

Opublikowano: 2016-02-19 18:46:00

nie rozumiem piszecie ze Kobielusz wygrała ponad 3s we wczorajszych wynikach oficjalnych było 6,9 s a w dzisiejszych oficjalnych 13,2 o co tu chodzi

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl