Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2016 - Team Sprint [WYNIKI + FOTO, aktualizacja]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-21

Tradycyjnie na zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozgrywany jest sprint drużynowy. Nowością w tym sezonie jest możliwość wystawiania sztafet wojewódzkich w kategorii junior A.

 

Jako pierwsze na trasę ruszyły juniorki A. W grupie tej do zmagań przystąpiło 5 sztafet. Wygrały startujące jako Małopolska Justyna Kołodziej (LKS Witów Mszana Górna) i Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane. Drugie miejsce zajęły Róża Łyjak (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz) i Paulina Trzaska (MUKS Pod Stróżą Miszkowice), a trzecie miejsce wywalczyły zawodniczki UKS Rawa Siedlce Joanna Bronisz i Daria Krupa.

 

Wśród juniorów A najlepsi również zawodnicy z Małopolski: Kacper Antolec (LKS Poroniec Poronin)  i Filip Kroemer (LKS Obidowiec Obidowa). Drugie miejsce zajęli Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne i Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze, a trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy UKS Rawa Siedlce Tomasz Filipek i Arkadiusz Posiadała.

Zmagania ukończyło 9 drużyn.

 

GALERIA FOTO (1)

 

Wśród juniorek B najlepsze okazały się zawodniczki LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany Iwona Piekarz i Weronika Kaleta. Drugie miejsce dla Marty Kocemby i Agnieszki Gucwy z LKS Cerbud Ptaszkowa, a na miejscu trzecim uplasowały się zawodniczki UKS Regle Kościelisko Joanna Waksmundzka i Emilia Nawara.

 

W kategorii junior B triumfowali zawodnicy KS Obidowiec Obidowa Kacper Gaździak i Łukasz Bachleda. Drugie miejsce wywalczyli Jakub Bartyzel i Marek Welusz z SSR LZS Sokół Szczyrk, a na trzeciej pozycji uplasowali się Tomasz Krawczyk i Szymon Sikora z MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski.

 

OFICJALNE WYNIKI

 

GALERIA FOTO cz II + foto z dekoracji

 

huk

 

 

Komentarze - 12

skos

Opublikowano: 2016-02-21 13:30:58

Witam serdecznie, odnośnie nowości w tym sezonie w kategorii juniorka A (team sprint}, wyprzedzę nowości i już dziś proponuję możliwość wystawienia sztafet międzywojewódzkich z możliwością rozszerzenia na kraj. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Ale jaja

Opublikowano: 2016-02-21 14:37:27

Przecież to wszystko woła o pomstę do nieba. Kto finansuje tą szopkę zwaną OOM?.Przecież dzisiejsze sztafety to kupa śmiechu- nawet nie ma na tyle startujących więc wymyślili sztafety wojewódzkie. Pytam się jeszcze raz- kto za to płaci? Medale i punkty panowie działacze i trenerzy trzeba sobie było wylosować- na jedno by wyszło. A tak Państwo czyli my płacimy za pobyt tej całej karawany- a biegi narciarskie jak były słabe, tak dalej są- a nawet i jecze gorsze. Wydatkowaniu środków na tą zabawę powinno sprawdzić CBA.

POZYTYWNIE ZAKRĘCENI :)

Opublikowano: 2016-02-21 15:35:32

A ja dziękuję każdemu z tych młodych ludzi, którym się jeszcze chce i podejmują walkę.Mimo negatywnych wypowiedzi śmiem twierdzić, że jeszcze o nich usłyszymy.Wypowiadać możemy się wszyscy ale mam wrażenie ,że wyśmiewając i poniżając młodych walecznych ludzi to wcale nie pomagamy dyscyplinie ,nie wspominając o szacunku dla czyjejś pracy . Ale co tam przecież możemy biegać tylko amatorsko , wtedy nie będą potrzebne kluby , związek narciarski i czy dobiegniesz pierwszy ,czy sto pierwszy będziesz zadowolony ,nikt Ci nie powie żeś oferma, słabiak itd. itp. To obecnie jest wedle pewnych negatywnych opinii , które czytam najlepszy kierunek.Młodzi wspaniali ludzie ja jestem z WAS DUMNA a "Ale jaja" "ojej" itp. Autorom pozdrawiam życząc zdrowia :)

zawodniczka

Opublikowano: 2016-02-21 16:38:26

W IMIENIU WSZYTSKICH ZAWODNIKÓW: dziekujemy, że ktokolwiek docenia nasze wysiłki, bo z tego co zauważyłam to narzekaż na to wszytsko każdy potrafi, zwłaszcza na forum internetowym, a jak przychodzi chociażby do sypania sniegu na trasy to nie ma nikogo takiego odważnego. Znawcy się wielcy znaleźli. Skoro wszystcy tacy mądrzy jesteście to stwórzcie nowy związek narciarski, znajdźcie na to wszystko pieniądze, zorganizujcie zawody i znajdźcie ludzi, którzy będą chętni za takie nędzne pieniądze to wszystko robić i całymi dniami stać na dworze. Do tego zachęćcie dzieciaki do uprawiania biegów i będziecie NAJLEPSI, bo niestety zawodników nie przybywa tylko ubywa, nawet tych z podstawówki.

dziewczynka z nartami ;)

Opublikowano: 2016-02-21 16:51:43

Czytając te komentarze aż przestaje chcieć się biegać. Jesteśmy zawodnikami którzy robią wszystko i trenują ciężko aby być najlepszym w Polsce. Myślę że każdy dąży do tego żeby mieć medal na OOM i jak go zdobęcie cieszy się z niego. Tak samo było dzisiaj z team sprintami, czy biegliśmy z koleżankami czy kolegami z klubu lub z województwa to nie miało znaczenia. Najlepiej według niektórych aby wogóle nie było OOM a dla nas to jedna z głównych imprez w sezonie. A to że nie ma kto biegać to już nie nasz problem (w imieniu zawodników) i myślę że to było jedno z najlepszych rozwiązań a jeśli komus się nie podoba to niech nie startuje albo nie pisze głupich komentarzy i nie lamentuje.

do dziewczynki

Opublikowano: 2016-02-21 17:09:44

Dziewczynko żyjemy w demokratycznym kraju i każdy z nas ma prawo do przemyśleń i swobodnych wypowiedzi

DDD

Opublikowano: 2016-02-22 16:08:47

Do komentatora dziewczynki Tak, demokracja to również prawo do gnicia przed komputerem i do biadolenia na każdy temat, na każdym forum. Proponuję jednak ruszyć tyłek i chociażby wynieść śmieci z domu do kontenera. Przynajmniej zaznasz w końcu trochę ruchu fizycznego i zrobisz coś pożytecznego. Uwaga jednak na szok tlenowy - może spowodować nieodwracalne zmiany w.... mózgu?

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-02-21 17:05:16

Brawo, dziękuję zawodnikom i zawodniczkom, że zabrali głos w komentarzach na skipol-u. Komenty tutaj nie są cenzurowane i dopóki dopóty nie padają "grube" słowa komentować może każdy. To, że wiekszość komentujących albo nie wie nic o biegach narciarskich to jedna sprawa, druga, to że często są to komentarze osób ze środowiska w ten czy inny sposób "skrzywdzonych" przez los. Wszyscy znamy realia w jakich żyjemy, biegamy, startujemy, mamy co mamy, deprecjonowanie tego wszystkiego jest świństwem. Czasami zastanawiamy się w redakcji czy komentarzy nie wyłączyć, ale gdzie wtedy napiszemy, brawo, tak trzymać, dobra robota! Wy biegacie, my piszemy, komentarzami, jak wszędzie w necie nie się co przejmować!

Rodzice

Opublikowano: 2016-02-21 17:13:55

Pisze bo nie mogę czytać tej krytyki... nasze dzieci coś robią nie siedzą przed komputerem tylko wola lepiej spędzić czas... trenują ciężko żeby coś osiągnąć... my ich wspieramy , jeździmy na treningi zawody .... jak ktoś nie ma pojęcia o czymś to niech się nie wypowiada .... Przy okazji gratulacje dla wszystkich zawodników i powodzenia w dalszych zawodach :)....

fan

Opublikowano: 2016-02-21 17:20:21

Do zawodników pamiętajcie 'PRZEZ CIERNIE DO GWIAZD'

amator

Opublikowano: 2016-02-21 19:15:20

Po wynikach widzę, że Agata Warło wróciła do biegania.Ponoć lekarz kadry nie podpisał jej zdolności. Ale chyba jest już wszystko w porządku.

rank

Opublikowano: 2016-02-21 19:40:21

kiedy bedzie nowy ranking pzn?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl