Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Śląsko-Beskidzka Liga Azoty, tym razem na Salmopolu [FOTO + WYNIKI]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-02-26

Czwarte zawody Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty w biegach narciarskich rozegrano na przełęczy Salmopolskiej. Po raz pierwszy w tym sezonie zawody zostały rozegrane stylem klasycznym.

 

Przełęcz Salmopolska, czy jak mówią Wiślanie Biały Krzyż jest naturalną granicą pomiędzy dwoma beskidzkimi kurortami zimowymi Wisłą i Szczyrkiem. Kiedyś biegano tam na nartach regularnie, teraz czasami trenuje tam Szkoła Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku. Na szczęście lub nieszczęście brak tras na Kubalonce spowodował "odmrożenie" Salmopolu i rozegranie tam zawodów w biegach narciarskich.

Trasa, którą wytyczył Włodek Waluś, trener szczyrkowskiej SMS nie należała do łatwych. Po początkowym zjeździe należało wrócić na metę, a prawie dwukilometrowy ( dla starszych) odcinek trasy biegnącej lekko pod górę łatwy nie jest. Nie wiem, czy akurat to pocieszy zawodników, ale widoki z dzisiejszych zawodów należą z pewnością do najładniejszych w tym sezonie. Przy pięknej słonecznej pogodzie można było zobaczyć całą panoramę Wisły.

Alekasandra Pustołka koordynatorka ligi żartuje, że coraz wyżej stawia sobie poprzeczkę, najpierw Wisła Jonidło, następnie Kubalonka, teraz Salmopol, idziemy w górę, finał Ligi trzeba będzie zrobić na Baraniej Górze lub Skrzycznem (dwa najwyższe szczyty Beskidu Śląskiego) - komentuje pani Ola. Dzisiaj dopisały nam starsze kategorie, mniej było najmłodszych,na Śląsku mamy teraz ferie, dzieciaki rozjechały się do babć, ciotek, po prostu na ferie.

Mariusz Boś z WSS Wisła krótko stwierdził, że były to jak dotychczas najlepsze zawody Ligi, piękne słońce, jeszcze piękniejsze widoki, trasa - zastanowił się zapytany - dla mnie super, w końcu ja nie muszę biec - dodał, a tak na poważnie to faktycznie dzieci miały co robić.

Widoki, o których mowa i pona 150 zdjęć z dziejszych zawodów można zobaczyć w GALERIA FOTO

 

WYNIKI

 

Junior C

1. Antoni Juroszek MKS Istebna

2. Grzegorz Zawada MKS Istebna

3. Karol Kubańda LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk

 

Juniorka C

1. Eliza Rucka MKS Istebna

2. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka

3. Marcelina Wojtyła MKS Istebna

 

Junior D

1. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka

2. Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk

3. Jan Zawada MKS Istebna

 

Juniorka D

1. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka

2. Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka

3. Zuzanna Cieślar WSS Wisła

 

Junior E

1. Tomasz Wąsowicz WSS Wisła

2. Dawid Legierski NKS Trójwieś Beskidzka

3. Jakub Fiedor NKS Trójwieś Beskidzka

 

Juniorka E

1. Zuzanna Fujak UMKS Marklowice

2. Maria Jakubiec LKS Klimczok Bystra

3. Jolanta Jałowiczor MKS Istebna

 

Wszystko o Ligach Regionalnych Grupy Azoty TUTAJ

 

kace

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl