Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska/Liga Grupy Azoty, sprinty w Białce Tatrzańskiej [WYNIKI+FOTO+ RANKING IND]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-03-02

Szóste zawody Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich, edycja Ligi Regionalnej Grupy Azoty to zawody w sprintach stylem dowolnym na trasach ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. Wbrew wcześniejszym obawom obeszło sie bez deszczu, padał śnieg!

 

Dzisiejszy dzień na trasach Kotelnicy to najdłuższy dzień ligowy w sezonie, Prawie 300 startujących młodych biegaczy narciarskich w 12 kategoriach wiekowych, eliminacje, 12 finałów B i 12 finałów A to wszystko sprawiło, że zawody trwały do godziny 16.30. Liga Małopolska jako liga szkolna jest rozgrywana w kategoriach "rocznikowych" czyli zawodnicy z poszczególnych klas/roczników gimanzjalnych i szkół podstawowych biegają ze swoimi rówieśnikami. W każdej z kategorii wiekowej należało rozegrać eliminacje, następnie finały B i finały A. Dlaczego zrezygnowano z tradycyjnego rozgrywania sprintów, czyli kwalifikacji, ćwierćfinałów, półfinałów i finałów. Coż, w Pucharze Świata przy setce zawodników zawody trwają parę godzin, w Lidze przy prawie trzykrotnie większej ilości uczestników trawało by to dzień, hm może dwa..

Dlatego system rozgrywania sprintów wyglądał nastepująco, po rozegraniu kwalifikacji rozgrywano dwa finały, finał B to zawodnicy, którzy zajęli miejsca od piątego do ósmego, finał A to pierwsza czwórka kwalifikacji.

 

Sprinty są konkurencją nieprzewidywalną, były kategorie, w któych wszystko było już jasne na starcie, jednak większośc biegów wzbudzało spore emocje i poważnie zmieniało układ sił na podium. Mieliśmy łzy faworytów, mieliśmy szczęśliwych zwycięzców, było wiele emocji. Formuła ligowych sprintów bardzo podoba się Michalinie Maciuszek, trenerce KS Wierchy Rabka. Pani Michalina olimpijka i mama olimpijki (Pauliny) cieszyła się z takiej formuły zawodów - fajna lekcja dla dzieciaków, mogą zobaczyć jak się takie biegi biega, jak wygląda walka bark w bark. Oczywiście, wiem, że to długo trwa jednak wiem, że warto - powiedziała i pobiegła dopingować swoim podopiecznym w kolejnym finale.

Na trasie zawodów spotkaliśmy także niedawną uczestniczkę Pucharu Świata w Falun Marcelę Marcisz z MKS Halicz Ustrzyki Dolne, która trenowała na trasach Kotelnicy. Marcelę zapytaliśmy o wrażenia ze startu właśnie w Pucharze Świata - jestem zła na siebie, przed zawodami podziębiłam się lekko i to niestety przez własną nieuwagę, także mam niedosyt ze startów w Pucharze Świata. Mam nadzieję, że biegające dzisiaj dzieciaki lepiej będą dbać o swoje zdrowie - dodała.

 

Dzisiejsze zawody Ligi Małopolskiej były ostatnimi przed rozpoczynającymi się w weekend Ogólnopolskimi Igrzyskami Młodzieży Szkolnej i Gimnazjadą 2016. Małopolskę będą reprezentować pierwsze dzięsiątki Rankingu Ligi w poszczególnych kategoriach wiekowych. Przypomnijmy, że młodych biegaczy narciarskich czekają trzy starty, sobota i niedziela to biegi indywidualne stylem kalsycznym i dowolnym oraz poniedziałkowe sztafety.

 

W poszczególnych kategoriach zwyciężali:

Gimnazja:

kl. I - Anna Nędza Kubiniec GMS Zakopane i Robert Bugara z G Kościelisko

kl.II- Weronika Bieniasz G ZSPiG 1 Ciche i Dawid Zieliński G Uście Gorlickie

kl.III- Patrycja Karciarz G 1 Biały Dunajec i Damian Dawid GMS Zakopane

Szkoły Podstawowe:

kl.VI - Agnieszka Tylka SP Czarny Dunajec i Mateusz Czernik z SP Gliczarów Górny

kl.V - Daria Szkurat z SP 3 Zakopane i Szymon Tylka SP Czarny Dunajec

kl.IV i młodsi - Emilia Szeliga SP Klikuszowa i Daniel Szczurek SP Chochołów

 

GALERIA FOTO CZ.I  - ponad 400 zdjęć z dzisiejszych zawodów

GALERIA FOTO CZ.II - ponad 100 zdjęć z najmłodszej kategorii wiekowej

Jeszcze słowo o warunkach na trasie, deszcz wbrew zapowiedziom różnego rodzaju pogodynek nie padał, sypał śnieg, jednak mgła nie opuszczała nas przez cały dzień, co widać niestety na zdjęciach.

 

Nie obeszło się oczywiście od tradycyjnego losowania nart od Fischera. Dzisiaj szczęśliwe losy padły na Gimnazjum Nowy Sącz i Szkołę Podstawową z Gliczarowa Górnego.

Nagrody co też jest tradycją ufundowali Fischer Polska, Forza Sport i Małopolski SZS.

 

WYNIKI LIGI MAŁOPOLSKIEJ (6)

 

Liga Małopolska to także klasyfikacja szkół. Dzisiaj na trasie w Białce zobaczyliśmy biegaczy narciarskich z 24 gimnazjów i 34 szkół podstawowych. W kategorii gimnazjów wygrało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopane, przed Gimnazjum z Uścia Gorlickiego i Gimnazjum Kościelikso.

W kategorii szkół podstawowych najwięcej punktów zdobyli dzisiaj uczniowie SP Chochołów, o drugie miejsce toczyła się zacieta walka, drugą w tej klasyfikacji jest  SP Kościelisko, trzecie miejsce to SP przy ZSPiG Ciche. Czwarte miejsce dla szkoły podstawowej z Gliczarowa Górnego. Róznica pomiędzy drugą, a czwartą szkołą wyniosła dziewięć punktów.

KLASYFIKACJA SZKÓŁ(6)

 

Prezentujemy Ranking indywidualny Ligi Małopolskiej, przypominamy, że pierwsza dziesiątka z każdej kategorii wiekowej awansuje do Ogólnopolskich Igrzysk i Gimnazjady 2016 w Białce Tatrzańskiej

RANKING INDYWIDUALNY LIGI MAŁOPOLSKIEJ (6)

 

kace

wyniki dzięki uprzejmości firmy pifsport.

 

Komentarze - 3

Pablo

Opublikowano: 2016-03-02 08:20:11

Witam, Wczoraj w Jakuszycach odbyły się zawody ,szkoda że nie ma wyników ,dziś sztafety mam nadzieję że cos się tu pojawi pozdrawiam,

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-03-02 09:26:34

Też mamy taką nadzieję, czekamy na wyniki od organizatorów

Andrzej

Opublikowano: 2016-03-03 07:51:42

Kto mi wytłumaczy? Po co te grube Trolle cisną się do zdjęć przy zwycięzcach na podium?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkoweReklama

Prawa autorskie © skipol.pl