Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ogólnopolskie IMS 2016 w Białce Tatrzańskiej - sztafety [WYNIKI+RANKINGI SZKÓŁ I WOJEWÓDZTW], oraz FOTO z dekoracji

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-03-08

Trzeci dzień Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady to rywalizacja sztafet. Złote medale w kategorii gimnazjów zdobyli chłopcy z Gimnazjum SMS Szczyrk i dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej, natomiast w kategorii szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców wygrali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 32 w Białymstoku.

 

 

GALERIA FOTO z dekoracji sztafet, foto.Łukasz Piwowar/pifsport

 

W kategorii gimnazjów wśród chłopców zwyciężyli Karol Kubańda, Jakub Plinta, Artur Bożek i Piotr Kudzia z Gimnazjum SMS Szczyrk w Buczkowicach. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Tomaszowie Lubelskim: Bartosz Głaz, Emil Pleskacz, Bartosz Cielniak i Dawid Ciećko. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Michał Kowalczyk, Patryk Piwowarski, Michał Boreczek i Maciej Zdziechowski z Gimnazjum Nr 5 w Jeleniej Górze.

Wśród dziewcząt triumfowały zawodniczki z Gimnazjum im Jana Pawła II w Istebnej: Laura Legierska, Kamila Gruszka, Natalia Sewastynowicz i Eliza Rucka. Srebrne medale dla uczennic Gimnazjum Nr 6 w Siedlcach: Justyna Stefaniuk, Monika Sołoniewicz, Oliwia Pawełko i Kamila Borkowska. A brąz trafił do sztafety Gimnazjum SMS Szczyrk w Buczkowicach w składzie: Magdalena Kobielusz, Aleksandra Prostak, Maria Duda i Ewa Gazur.

W kategorii gimnazjów SMS Szczyrk wywalczył dwa medale złoty i brązowy, w końcu miano Szkoły Mistrzostwa Sportowego zobowiązuje. Martwi jednak postawa Gimnazjum Sportowego w Zakopanem, które zajęło dopiero szóste miejsce.

 

 

W kategorii szkół podstawowych wśród chłopców triumfowali Michał Mantiuk, Emanuel Sosnowski, Jonasz Bakun i Paweł Żynel z SP 32 Białystok. Drugie miejsce dla SP 15 Jelenia Góra w składzie: Jan Rejzer, Bartłomiej Krawczyk, Oskar Finowski i Jakub Świergiel. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Tymoteusz Och, Jakub Biskup, Michał Janocha i Karol Maciejowski z SP Jedlicze.

Również wśród dziewcząt triumfowały zawodniczki z SP 32 Białystok: Katarzyna Wilczewska, Gabriela Brak, Kamila Ramotowski i Hanna Popko. Drugie miejsce dla zawodniczek z Narciarskiej Szkoły Sportowej w Ustrzykach Dolnych: Aleksandry Harsche, Emilii Kwaśnik, Jagody Chojnackiej i Oliwii Buśko. Trzecie miejsce zajęły Weronika Piasecka, Łucja Linkiewicz, Barbara Krawczyk-Demczuk i Julia Gaczyńska z SP 15 w Jeleniej Górze. 

Dwa złote medale SP 32 Białystok, czyli powtórka z Mistrzostw Polski UKS-ów w Tomaszowie Lubelskim. Efekty pracy trenera Adama Roszkowskiego  w tym sezonie są...złote. Dwa medale zdobyła także 15-tka z Jeleniej Góry, brawo Dolny Śląsk. Po jednym medalu dla szkół z Jedlicza i Ustrzyk, czyli Podkarpacie powiększa swój dorobek na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

I jeszcze najmniejsza różnica czasowa w walce o medale, w kategorii chłopców uczniowie SP Gliczarów Górny przegrali brąz o 2 dziesiąte sekundy. Jest to jednak najlepszy wynik osiagniety dzisiaj przez sztafetę Małopolski.

 

Porównując Igrzyska Młodzieży Szkolnej z Mistrzostwami Polski UKS-ów to dzisiaj w Białce startowało więcej sztafet niż w Tomaszowie Lubelskim. Róznica wprawdzie nie jest wielka: Białka 13-11-10-9, Tomaszów 8-10-9-9, jednak więcej sztafet startowało właśnie na Igrzyskach Szkolnych. Teoretycznie łatwiej jest zebrać czwórkę zawodników w klubie niż w szkole,  jak widać nasze polskie biegi narciarskie są pełne paradoksów.

 

WYNIKI SZTAFET

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej to także klasyfikacja szkół w kategoriach gimnazjów i szkół podstawowych oraz klasyfikacja województw.

W kategorii szkół gimnazjalnych wygrało Gimnazjum nr 1 z Tomaszowa Lubelskiego, przed Gimnazjum przy Szkole Mistrzostwa Sportowego Szczyrk w Buczkowicach i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Sklasyfikowano 38 gimnazjów.

 

Najlepsza szkoła podstawowa to Szkoła Podstawowa nr 32 w Białymstoku, druga lokata dla SP nr 1 w Istebnej, trzecie miejsce dla SP 15 w Jeleniej Górze.

W zawodach startowało 46 szkół podstawowych.

KLASYFIKACJA SZKÓŁ

 

Klasyfikację województw w kategorii gimnazjów wygrało woj. małopolskie, przed śląskimlubelskim (klasyfikowano 7 województw) , w grupie szkół podstawowych to także tryumf Małopolski, przed Dolnym Śląskiem i Śląskiem (9 województw).

KLASYFIKACJA WOJEWÓDZTW

 

Archiwalne wyniki Igrzysk Młodzieży Szkolnej znajdziecie TUTAJ

 

red

 

Komentarze - 6

Nan

Opublikowano: 2016-03-07 18:05:31

Prosimy o zdjęcia

jaaa

Opublikowano: 2016-03-07 18:23:55

brawo Białystok! na nizniach też można biegać

Kuba_skipol

Opublikowano: 2016-03-07 18:32:00

Zdjęcia będą dzisiaj wieczorem

Ams

Opublikowano: 2016-03-07 21:22:00

A co ze zdjęciami

trner

Opublikowano: 2016-03-08 09:11:49

Czy beda obiecane zdjecia

redakcja

Opublikowano: 2016-03-08 12:12:29

są zdjęcia

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl