Justyna Kowalczyk po raz 300 w Pucharze Świata, w Canmore 15 miejsce w biegu na 10km dowolnym [WYNIKI]

2016-03-11

Przedostatnia odsłona tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich i jednoczesnie przedostatni etap Ski Tour Canada to bieg pań na 10 km stylem dowolnym. Dla Justyny Kowalczyk start jubileuszowy, dzisiaj nasza zawodniczka wystartowała w biegu indywidualnym Pucharu Świata po raz trzechsetny.

Bieg wygrała Ingvild Fluegstad Oetberg, która pokonała Heidi Weng o 23 sekundy i o 24,5 sekundy Finkę Kristę Parmakoski. O swoistej porażce możemy dzisiaj mówić w przypadku Therese Johaug, która ukończyła dzisiajszy bieg dopiero na 6 miejscu, tracąc do swoejej rodaczki 40,1 sekundy.

Weng zwyciężyła dzisiaj w stylu, który kiedyś był zarezerwowany dla Bjoergen i Johaug, czyżby nadchodziła kolejna zmiana na miejscu liderki norweskiej ekipy. Bogactwa liderek Norwegom będziemy jeszcze długo zazdrościć. Musimy zauważyć piąte miejsce Amerykanki Jessici Diggins, oraz siódme Austriaczki Thersey Stadlober.

Justyna Kowalczyk zakończyła rywalizację na miejscu 15 ze stratą 1:21,8 minuty, ulegając znajdującej się na miejscu 14 Charlotte Kalii o 1,9 sekundy.

WYNIKI BIEGU

KLASYFIKACJA SKI TOUR CANADA awans Justyny Kowalczyk na dwunaste miejsce w Tourze