Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Liga Małopolska SZS - Mistrzostwa Województwa Małopolskiego, Memoriał Kazimierza Bubuli [WYNIKI+FOTO]

Biegi narciarskie Polska -> Wyniki

2016-03-15

Siódma edycja Ligi Małopolskiej SZS w biegach narciarskich, Memoriał Kazimierza Bubuli rozegrano dzisiaj na trasie ON Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej. W absolutnie zimowej aurze, przy padającym cały dzień śniegu zawodnicy rywalizowali dzisiaj w biegach dystansowych stylem klasycznym.

 

Sezon jak dotychczas mamy krótki, pierwsze zawody rozegrano przecież niecałe dwa miesiące temu, stąd łączenie różnych klasyfikacji podczas jednej imprezy. Dzisiaj rozegrano siódmą w tym sezonie edycję Ligi Małopolskiej SZS o Puchar OK Kotelnica Białczańska Memoriał Kazimierza Bubuli. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego w biegach narciarskich.

Pogoda co już jest normą tej zimy nie rozpieszczała zarówno zawodników jak trenerów i serwismenów. Panujące przez cały dzień zmienne warunki na trasie po raz drugi w tym sezonie (Liga Małopolska) powodowała prawdziwy koszmar ze smarowaniem nart. Szczególnie młodsze kategorie wiekowe dosłownie stawały na głowie, próbując pozbyć się grubej warstwy śniegu ze ślizgów. Warunki były na narty tzw. wkładki (zerówki) lub na popularną, a jakże nielubianą przez zawodników łuskę. Najmłodsi nie do końca wykształceni w biegowo-narciarskim fachu, nie wiedzieli, lub szybko zapominali wskazówki trenerów - pamietaj nie wbiegaj w świeży śnieg. Łatwiej powiedzieć niż zrealizować, efekty przechodziły najśmielsze przewidywania, ale cóż takie są biegi narciarskie.

 

Tych problemów nie mieli startujący w biegu memoriałowym w kategorii OPEN starsi zawodnicy w grupie wiekowej +17. Większośc z nich wybrała tzw. pchanie, co zresztą dzisiaj też nie było proste. Generalnie zima i warunki dały wszystkim solidnie w kość, wynagrodziły za to nagrody przygotowane przez organizatorów czyli Małopolski SZS, Gminę Wiśniowa i LKS Wiśniowa Osieczany. Piękne puchary za klasyfikację wojewódzką, super nagrody rzeczowe za Memoriał Bubuli, jestem pewny, że wszyscy wyjechali z zawodów zadowoleni. Losowano także dwie pary nart Fischera, fundowane przez Fischer Polska na każdą edycję Ligi Małopolskiej SZS, kto je wylosował zobaczcie na zdjęciach.

GALERIA FOTO cz.I

 

 WYNIKI ZAWODÓW

 

Główny bieg memoriałowy wygrał Łukasz Bachleda z Obidowca Obidowa, przed Łukaszem Marmolem z KS Jedność Nowy Sącz i Mateuszem Kurucem z UKS Hańczowa. Bieg kobiet to wygrana reprezentantki Polski Urzuli Łętochy, przed Weroniką Kaletą (obie LKS Wiśniowa Osieczany) i Martą Kocembą z LKS Cerbud Ptaszkowa.

 

Tytuły Mistrzów Województwa Małopolskiego w biegach narciarskich zdobyli:

rocznik 2000 - Patrycja Karciarz G. 1 Biały Dunajec i Dominik Pach G. Słopnice

rocznik 2001 - Ewelina Kołodziej ZPO Mszana Górna i Dawid Zieliński G.Uście Gorlickie

rocznik 2002 - Irena Szkurat GMS Zakopane i Robert Bugara G.Kościelisko

rocznik 2003 - Martyna Okarma z SP Wysowa Zdrój i Łukasz Trebunia z SP 2 Biały Dunajec

rocznik 2004 - Daria Szkurat SP 3 Zakopane i Kamil Wójcik SP Ząb

rocznik 2005 i młodsi - Zofia Karpiel z SP Kościelisko i Dominik Paniak z ZSPiG 1 Ciche

 

liga małopolska

 podium najlepszych gimnazjów Małopolski

GALERIA FOTO cz.II

 

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych wygrało Gimnazjum z Uścia Gorlickiego, przed Gimnazjum Wiśniowa i Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem.

Klasyfikację szkół podstawowych wygrała szkoła z Kościeliska, przed ZSPiG Ciche 1 i SP Chochołów.

WYNIKI SZKOŁY

...

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl