Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biegowy Puchar Świata. Klasyfikacje generalne

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-01-08

Bogactwo punktowe Tour de Ski doprowadziło do znaczących zmian w klasyfikacjach generalnych Pucharu Świata. Liderami po "Wielkim Szlemie" są Heidi Weng i Martin Johnsrud Sundby. Od startu w Kuusamo-Ruka punktowało dwoje Polaków.

 

Czterysta punktów za pierwsze miejsce w Tour de Ski i kolejne trzysta jedenaście w poszczególnych etapach cyklu nie wystarczyło Siergiejowi Ustiugowowi, by zostać liderem punktacji generalnej Pucharu Świata. Rosjanin ma na koncie w sumie 961 punktów i do liderującego Martina Sundby%27ego traci ich 177. Trzeci z dorobkiem 741 pkt jest Fin Matti Heikkinen.

ZOBACZ PEŁNĄ KLASYFIKACJĘ MĘŻCZYZN

 

W kobiecej stawce po TdS niekwestionowaną liderką jest Heidi Weng. Norweżka zgarnęła w imprezie 697 punktów i łącznie ma ich już 1351. W Pucharze Świata goni ją Ingvild Flugstad Oestberg, ale ma aż 308 punktów straty. Trzecie miejsce zajmuje Krista Parmakoski z dorobkiem 1032 oczek.

ZOBACZ PEŁNĄ KLASYFIKACJĘ KOBIET

 

Jedyni biało-czerwoni z punktami Pucharu Świata w tym sezonie to Justyna Kowalczyk i Maciej Staręga. Mistrzyni olimpijska z Soczi uzbierała w pięciu startach na TOP30 111 punktów, a Staręga - 27. Zajmują odpowiednio 31. i 73. miejsce wśród sklasyfikowanych.

 

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się w Toblach. Będzie to sprint dowolną techniką. Do końca sezonu zawodnikom zostało 14 występów.

 

red

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl