Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Największa rywalka Justyny Kowalczyk wraca do Pucharu Świata!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-01-17

Podczas gdy Justyna Kowalczyk wytrwale wykuwa formę na biegi klasykiem w Lahti, Marit Bjoergen postanowiła znów zmierzyć się z czołówką Pucharu Świata, który w tym tygodni zagości w szwedzkim Ulricehamn.

 

21 i 22 stycznia w Szwecji rozegrane zostaną biegi stylem dowolnym na 10 kilometrów i sztafeta 4x5 kilometrów. To właśnie w nich Marit Bjoergen pojawi się ponownie w Pucharze Świata po przerwie, którą zafundowała sobie po rywalizacji w La Clusaz w połowie grudnia, gdzie zajęła 2. lokatę w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego oraz zwyciężyła w sztafecie 4x5 kilometrów.

 

Podekscytowany wizją powrotu swojej podopiecznej jest trener Vidar Løfshus, licząc na dobry występ najbardziej utytułowanej zawodniczki w historii biegów na mistrzostwach świata w Lahti. To w końcu dla nich zrezygnowała z morderczego wyścigu o Tour de Ski, a teraz w zawodach najwyższej rangi zaprezentuje się dopiero siódmy raz tej zimy. W ślady swojej starszej koleżanki idą Heidi Weng i Ingvild Flugstad Oestberg, które wprawdzie pauzowały krócej, ale brały udział w Tour de Ski, w związku z czym zamiast Toblach wybrały spokój.

 

Skład norweskiej kadry kobiet w Ullricehamm:

- Marit Bjørgen

- Ingvild Flugstad Østberg

- Silje Øyre Slind

- Astrid Jacobsen

- Ragnhild Haga

- Kari Øyre Slind

- Heidi Weng

- Lotta Udnes Weng

 

Wśród Norwegów po krótkiej przerwie ponownie pojawi się Martin Johnsrud Sundby, który zawody w Toblach obejrzał w telewizji, odpoczywając po Tour de Ski. Wygląda na to, że dłuższy rozbrat z Pucharem Świata czeka Pettera Northuga, który nie może znaleźć optymalnej formy, a ostatni raz startował na początku grudnia.

 

Skład norweskiej kadry mężczyzn w Ullricehamm:

- Mattis Stenshagen

- Anders Gløersen

- Daniel Stock

Simen Andereas Sveen

- Simen Hegstad Krüger

Finn Hågen Krogh

- Martin Johnsrud Sundby

Mathias Rundgreen

 

KaEn

źródło: Dagbladet

fot. Paweł Hajda

 

Komentarze - 2

Baarttekk

Opublikowano: 2017-01-17 07:24:35

- Daniel Stock debiutował w PŚ,startował tylko 3 razy w Oslo - Mathias Rundgreen a nie (Mathias Round Green) - Simen Andereas Sveen a nie (Simen Sveen Spirit Reas)

redakcja

Opublikowano: 2017-01-17 12:39:09

Dzięki za czujność poprawione

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl