Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bauer Ski Team od tego sezonu w Ski Classic

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-11-05

Przed trzema laty Lukas Bauer założył zawodowy team biegaczy narciarskich i poświęcił mu swój czas i doświadczenie. W tym roku dał mu także swoją markę. Firma Pionner Invsetmens, której nazwę nosił team poprzednio, zaprzestała sponsorowania maratońskich biegaczy narciarskich i tak od tego sezonu mamy w Ski Classic nowy zespół o nazwie Lukas Bauer Ski Team.

 

 

Nie chciałem swojego nazwiska w nazwie teamu, raczej nazwę tytularnego sponsora - przyznał trzykrotny medalista olimpijski, który w ubiegłym sezonie oficjalnie zakończył karierę.

 

W roli szefa, ma dużo więcej obowiązków niż w przeszłości. Nigdy nie było prosto zagwarantować budżet, mieliśmy zawsze umowę obowiązującą przez rok, także wiosną po sezonie zawsze przychodziła niepewność co dalej. Po tym sezonie już wiedzieliśmy na czym stoimy, mieliśmy przygotowanych kilka awaryjnych scenariuszy w trosce o zawodników - mówi czerdziestoletni zawodnik.

 

Siła samego teamu znacznie wzrosła w porównaniu z sezonem 2016/17, do grupy dołączyli Katerina Smutna druga zawodniczka klasyfikacji generalnej Ski Classic 2017/2017, umowę przedłużył Rosjanin Ilja Czernousow, udział w biegach potwierdził także Czech Jan Srail.

Co z startami samego szefa? Oczywiście, że mnie ciągnie do startów, po prostu mam to w sercu. Jest to pierwszy sezon, kiedy nie jestem w kadrze, jednak chciałbym wystartować w przynajmniej połowie zawodów Ski Classic.

 

red

źródło: sport.cz

Komentarze - 4

zawodnik

Opublikowano: 2017-11-05 19:25:44

Czy powstanie kiedyś jakiś polski tego typu team ?

redakcja

Opublikowano: 2017-11-05 20:45:44

A widzisz jakichś kandydatów?

zawodnik

Opublikowano: 2017-11-05 21:21:36

Nie da się wyłonić kandydata ponieważ wszyscy zawodnicy po ukończeniu szkoły średniej kończą z biegami. I co zrobić z tym fantem?

Ada

Opublikowano: 2017-11-05 23:05:09

Do zawodnika masz rację u nas najlepiej wcale nie zaczynać biegać ,jak już to dla siebie.Szkoda zachodu z takim podejściem do młodych ludzi nic się nie zmieni.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl