Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biegi sprinterskie w Muonio. Kwalifikacje dla Anny Svendsen i Hakola Ristomatti, Kowalczyk 3 w Finale [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-11-10

Pierwsze oficjalne zawody FIS w tym sezonie to zawody rozgrywane w fińskim Muonio/Olos. Początek sezonu narciarskiego to sprinty stylem klasycznym (piątek), biegi dystansowe także klasykiem w sobotę oraz dystanse w w niedzielę stylem dowolnym. W zawodach startuje Justyna Kowalczyk.

 

Jedyna Polka w rozgrywanych w Muonio zawodach pewnie przebrnęła kwalifikacje zajmując w nich 10 miejsce. W pierwszym ćwierćfinale biegła min. z zwyciężczynią kwalifikacji Norweżką Anne Svendsen, ulegając jej nieznacznie na finiszu. Tym samym Justyna Kowalczyk awansowała do półfinału.

 

W 1 półfinale Justyna ponownie ścigała się z Svendsen i ponownie zajeła miejsce tuż za Norweżką. Dodajmy, że obie panie pobiegły zdecydowanie lepiej od zwyciężczyń drugiego półfinału. Czekamy na finał, w którym Justyna zmierzy się z trzema Norweżkami, Finką i Rosjanką.

 

Dzisiejszy dzień jest zdecydowanie dla Anny Svendsen, która zwyciężyła kwalifikacje oraz finał sprintu. Druga była Rosjanka Natalia Nepryaewa. Na trzeciej pozycji zakończyła zawody polka Justyna Kowalczyk. 

Tak samo jak u pań, wśród panów również zwyciężył zwycięzca kwalifikacji Hakola Ristomatti, na drugiej pozycji ukończył zawody Aleksander Bolsunov a na najniższym stopniu podium stanął Andrey Parfenov. 

Jutro biegi dystansowe stylem klasycznym. 

 

WYNIKI

 

 

 

WYNIKI KWALIFIKACJI

Na zdjęciu najlepsze zawodniczki zawodów w Muonio z ubiegłego roku. Przypomnijmy, że Justyna Kowalczyk wygrała tam sprinty, szczegóły w artykule powiązanym poniżej.

.

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl