Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Polacy startują w Toblach, St.Ulrich i Strbskim Plesie [ZAPOWIEDŹ, LISTY STARTOWE]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2017-12-14

Puchar Świata we włoskim Toblach, Alpen Cup w austriackim St.Ulrich/Pillerseetal i Slavic Cup w Strbske Plesie (Szczyrbskie Jezioro) na Słowacji to zawody, w których będziemy mogli obejrzeć Polaków w najbliższy weekend.

 

 

Na pierwszy ogień Austria!

 

Choć według klasy zawodów najwyżej stać powinien rzecz jasna Puchar Świata, to artykuł zaczynam od zawodów Alpen Cup w St.Ulrich/Pillerseetal! Dlaczego? Zawody w Austrii jako jedyne zaczynają się już jutro i potrwają aż trzy dni. Z reprezentantów Polski na starcie ujrzymy na pewno kadrę młodzieżowo-juniorską i część kadry A. W programie zawodów widnieją: sprinty stylem dowolnym na dystansie 1.2km dla seniorek i juniorek oraz na dystansie 1.4km dla seniorów i juniorów w piątek, w sobotę indywidualne biegi dystansowe stylem klasycznym na trzech różnych dystansach i w trzech kategoriach (osobno damskich i męskich). Seniorki, juniorki do lat 20 oraz oddzielnie juniorki do lat 18 powalczą na dystansie 5km. Juniorzy U-20 i U-18, czyli polskie kategorie juniora A i B, rywalizować będą w biegu na 10km, a seniorzy pokonają dystans 15km. Dzień trzeci to biegi ze startu wspólnego techniką dowolną, kategorie takie same jak dzień wcześniej i dystanse: seniorzy i juniorzy U-20 pobiegną 15km, wszystkie pozostałe grupy wystartują na dystansie 10km.

 

Listy startowe kwalifikacji sprintów OPA Cup:

SENIORZY

SENIORKI

JUNIORZY

JUNIORKI

 

Dystansowy Puchar Świata w Toblach.

 

Po trzech weekendach z biegami sprinterskimi w Pucharze Świata (Ruka, Lillehammer, Davos) przyszedł czas na pierwsze zawody bez specjalności między innymi Federico Pellegrino, Maiken Caspersen Falli czy Maćka Staręgi.  Nie znaczy to jednak, że na starcie nie zobaczymy gwiazd, wręcz przeciwnie, lecz w najbliższą sobotę i niedzielę należy spodziewać się raczej „dystansowców” w czołówce. W programie zawodów biegi indywidualne łyżwą na 10km dla pań i 15km dla panów oraz biegi pościgowe, znane również jako biegi „na dochodzenie” na tych samych dystansach. Czy Maurice Manificat, Francuz, który w ubiegłym tygodniu w Davos wygrał pierwsze w tym sezonie zawody, które nie padły łupem Johannesa Hoesflot Klaebo będzie w stanie powtórzyć sukces, gdy młody Norweg ponownie stanie na starcie? (W biegu dystansowym w Davos Klaebo nie startował, zapowiada, że w Toblach pojawi się na starcie). Czy wśród kobiet sukces z Davos powtórzy Ingvild Flugstad Oestberg? A może przebijająca się w tym sezonie do czołówki Norweżka Ragnhild Haga, która była już w tym sezonie 3. w  Ruce i Lillehammer oraz 2. w Davos, zapisze na swym koncie zwycięstwo? Jak spisze się powracająca do Pucharu Świata Sylwia Jaśkowiec oraz pozostali reprezentanci PolskI? Na wspólne emocje oraz po wyniki zapraszamy na skipola!

 

Inauguracja Slavic Cup - Strbske Pleso

 

Inauguracją polsko-słowackiego Pucharu Kontynentalnego „Slavic Cup” po raz kolejny ma miejsce w słowackim Strbskim Plesie. Na starcie imprezy stanie bardzo liczna grupa narciarzy biegaczy z Polski, głównie będą to przedstawiciele polskich klubów. Poza Polakami wystartują na pewno Słowacy, Czesi, Węgrzy, Białorusini oraz przedstawiciele tak egzotycznych narciarsko krajów, jak Grecja, Nepal, Mołdawia czy Bośnia i Hercegowina. Na Słowacji zawodnicy będę ścigać się w sprintach stylem klasycznym na dystansach 1400m kobiety i 1600m mężczyźni oraz w biegach dystansowych na dystansach 7,5 i 10km odpowiednio dla pań i panów.

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 5

Toblach

Opublikowano: 2017-12-15 12:16:08

w Toblach startuje tylko Sylwia Jaśkowiec? Czy jeszcze ktoś?

BART

Opublikowano: 2017-12-15 15:41:37

Justyna Kowalczyk

Arek Posiadała

Opublikowano: 2017-12-15 16:14:02

Jan Antolec i Martyna Galewicz :)

K

Opublikowano: 2017-12-15 16:28:28

Galewicz, Antolec, Kowalczyk

BART

Opublikowano: 2017-12-15 16:39:47

Wystaruje również Martyna Galewicz i Jan Antolec

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl