Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bieg indywidualny kobiet 10F, ZIO PyeongChang 2018! Trójka Polek na starcie! [LISTA STARTOWA, ANALIZA]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-02-14

Zapraszam do czwartego tekstu serii artykułów, w których analizujemy listy startowe, przedstawiamy faworytów do medali oraz szanse Polaków w każdym biegu Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Szwedka, Amerykanka i Norweżka: Kalla, Diggins i Bjoergen, czy tak będzie wyglądało podium biegu na 10km techniką dowolną?

 

Już jutro, w czwartek, 15 lutego o 7:30 polskiego czasu wystartuje bieg indywidualny kobiet na dystansie 10km techniką dowolną Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Na liście startowej widnieje 90 nazwisk pań, które w walce o Mistrzostwo Olimpijskie będą reprezentowały aż 44 państwa! Jako pierwsza wystartuje Lisa Unterweger z Austrii. Polskę reprezentować będą trzy zawodniczki, z numerem 31 wystartuje Martyna Galewicz, z 35 Sylwia Jaśkowiec, a z 41 Ewelina Marcisz. Polki rozlosowane zostały pomiędzy rozstawionymi zawodniczkami.

 

W mojej opinii największą faworytką do zwycięstwa w biegu indywidualnym jest Szwedka Charlotte Kalla. Do niedawna znana jako specjalistka od stylu dowolnego zwyciężając w biegu łączonym udowodniła, że jest zawodniczką kompletną. Kalla wygrała bieg indywidualny na 10km „łyżwą” podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 8 lat temu oraz zajęła drugie miejsce na 10km „klasykiem” 4 lata temu w Sochi. Na potwierdzenie wysokiej formy warto przytoczyć zwycięstwa Szwedki w tym sezonie Pucharu Świata w Ruka i Toblach.

 

Podczas ostatnich przed Igrzyskami Olimpijskimi zawodów Pucharu Świata w austriackim Seefeld rozegrany został bieg na 10km techniką dowolną ze startu wspólnego, a wygrała go Jessica Diggins. Amerykanka ma na swoim koncie między innymi srebrny medal Mistrzostw Świata w biegu indywidualnym na 10km łyżwą.

 

Najbardziej utytułowaną zawodniczką w Mistrzostwach Świata w stawce jutro startujących jest niewątpliwie Marit Bjoergen. Norweżka jest bardzo doświadczoną narciarką i świetnie zaprezentowała się w biegu łączonym zajmując drugą pozycję.

 

Jedyny w tym sezonie Pucharu Świata bieg indywidualny na 10km techniką dowolną, w którym nie wygrała Kalla padł łupem Ingvild Flugstad Oestberg. Norweżka zwyciężyła 10 grudnia w Szwajcarskim Davos. Na pewno będzie liczyć się w walce o najwyższe miejsca również jutro.

 

Koronną konkurencją Ragnhild Hagi, kolejnej reprezentantki Norwegii w jutrzejszym biegu nie jest żaden inny dystans, tylko 10km techniką dowolną! Haga prezentuje w tym sezonie bardzo równą, wysoką formę. Stanęła na podium wszystkich biegów na „dychę łyżwą” w których wystartowała. W walkę o czołowe lokaty włączą się na pewno również: Heidi Weng, Teresa Stadlober, Krista Parmakoski, Nathalie von Siebenthal i Ebba Andersson.

 

LISTA STARTOWA

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl