Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biegi sztafetowe 4x5km kobiet, 4x10km mężczyzn, ZIO PyeongChang 2018 [Lista startowa mężczyzn - aktualizacja]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-02-16

Zapraszam do lektury szóstego tekstu z serii artykułów, w których analizujemy listy startowe, przedstawiamy faworytów do medali oraz szanse Polaków w każdym biegu Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Temat na dziś: biegi sztafetowe!

 

 

Jutro, w sobotę, o 10:30 wystartuje bieg sztafetowy kobiet, w niedzielę  o 7:15 swoją rywalizację w sztafecie rozpoczną mężczyźni. Sztafety rozgrywane są ze startu wspólnego, dwie pierwsze zmiany biegają stylem klasycznym, dwie kolejne stylem dowolnym. Każda reprezentacja ma prawo wystawić tylko jedną drużynę.

 

Obecny sezon Pucharu Świata jest pierwszym od czterech lat, w którego kalendarzu nie znalazł się ani jeden bieg sztafetowy. Z tego powodu ostatnie sztafety na zawodach najwyższej światowej rangi odbyły się na początku marca zeszłego roku podczas Mistrzostw Świata w Lahtii. Wówczas najlepszymi drużynami okazały się Norwegia, Szwecja i Finlandia wśród kobiet oraz Norwegia, Rosja i Szwecja wśród mężczyzn. Polki zajęły wtedy 8 miejsce, Polacy zdobyli 14 miejsce.

 

WYNIKI SZTAFET MŚ LAHTI 2017 KOBIET

 

WYNIKI SZTAFET MŚ LAHTI 2017 MĘŻCZYZN

 

Jak będzie jutro w kobiecej sztafecie? Norweżki są na pewno nie słabsze niż rok temu w Lahti, Szwedki za sprawą Kalli, Andersson i Nilsson wydają się być jeszcze silniejsze, reprezentantki Finlandii prezentują się dobrze i równo, a do walki o medal powinna włączyć się również czwarta sztafeta z Lahti – USA. Wyniki Amerykanek w tym sezonie pokazują, że zaliczyły one progres. O kolejne lokaty powinny powalczyć Rosjanki występujące pod olimpijską flagą oraz reprezentantki Szwajcarii i Niemiec. Na co stać reprezentantki Polski? Myślę, że realne jest aby naszym paniom udało się wywalczyć miejsce w czołowej ósemce.

 

Męscy Mistrzowie Świata z Lahti – Norwedzy są w tym roku wyjątkowo mocni! Klaebo, Krueger, Sundby i Holund to nazwiska czterech norweskich zawodników, którzy zdobyli już medale Igrzyk Olimpijskich w PyeongChang, a w biegu łączonym zajęli wszystkie miejsca na podium! Skład sztafety Rosjan pod olimpijską flagą nie pokrywa się co prawda ze składem reprezentacji Rosji z Lahti, jednak nazwiska Bolshunova i Spitsova, brązowych medalistów tych Igrzysk każą stawiać ich w roli faworytów do wysokiej pozycji. Wysoką formę w dotychczasowych biegach Igrzysk zaprezentowali również Szwedzi, których szanse widzę może nawet wyżej niż Rosjan. Mocne będą na pewno również ekipy Szwajcarii z Dario Cologną, Francji z Maurice Manificatem, Finlandii z Iivo Niskanenem oraz wyrównany skład Niemiec.

 

Skład Polski na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Pyeongchang liczy tylko trzech zawodników, więc jednego za mało do sztafety.

 

WYNIKI kobiecych sztafet TUTAJ

 

LISTA STARTOWA MĘSKICH SZTAFET

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl