Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sztafety sprinterskie łyżwą kobiet i mężczyzn, ZIO PyeongChang 2018! Polki i Polacy w półfinałach B! [LISTA STARTOWA, ANALIZA]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-02-20

Zapraszam do lektury siódmego tekstu z serii artykułów, w których analizujemy listy startowe, przedstawiamy faworytów do medali oraz szanse Polaków w każdym biegu Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018. Temat na dziś: sztafety sprinterskie!

 

Jutro, w środę, sztafety sprinterskie techniką dowolną kobiet i mężczyzn. Sztafety rozgrywane są ze startu wspólnego, dwóch zawodników pokonuje na zmianę trzy razy odcinek sprinterski. Każda reprezentacja ma prawo wystawić tylko jedną drużynę.

 

Półfinały wystartują o godzinach:

Półfinał 1 – grupa A kobiet – 9:00

Półfinał 2 – grupa B kobiet – 9:25

Półfinał 1 – grupa B mężczyzn – 9:50

Półfinał 2 – grupa A mężczyzn – 10:15

 

W biegach półfinałowych startują wszystkie sztafety zgłoszone do rywalizacji podzielone na dwie grupy. Drużyny rozstawiane są według sumy fis punktów zawodników (wybierany jest korzystniejszy dla zawodników wskaźnik, sprint/dystans). I tak drużyna rozstawiona jako pierwsza trafia do grupy A, druga do grupy B, trzecia do grupy B, czwarta do grupy A, piąta do grupy A i tak dalej. Po podziale na grupy następuje losowanie decydujące o tym, która grupa pobiegnie swój półfinał jako pierwsza. Grupa sztafet awansująca do finału z pierwszego półfinału ma dłuższy czas odpoczynku niż grupa startująca w drugim półfinale. Do biegu finałowego awansuje 10 najlepszych sztafet według systemu: 2 najlepsze z każdego półfinału + 6 z najlepszymi czasami z pozostałych miejsc.

 

Wśród kobiecych sztafet najwyżej rozstawione zostały reprezentacje: Norwegii (Bjoergen, Falla), Szwecji (Kalla, Nilsson), Finlandii (Laukkanen, Parmakoski) i Niemiec (Fessel, Ringwald). Polki wystartują w składzie: Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec, zostały rozstawione na 14 pozycji w stawce 21 drużyn, jako 7 siła w półfinale numer dwa liczącym 10 sztafet. Półfinał Polek wystartuje o 9:25 polskiego czasu.

 

W gronie kandydatek do medali znajdą się na pewno wyżej wymienione, najlepiej rozstawione sztafety Norwegii, Szwecji, Finlandii i Niemiec. Do tej listy faworytów dopisałbym również reprezentację Olimpijczyków z Rosji oraz Szwajcarkii. Mój typ na jutrzejsze podium to: Norwegia, Szwecja, Szwajcaria/Rosja.

 

Wśród męskich drużyn numer jeden również przypadł Norwegii (Sundby, Klaebo), kolejne w rozstawieniu reprezentacje to: Olimpijczycy z Rosji (Spitsov, Bolshunov), Szwecja(Hellner, Halfvarsson), Szwajcaria (Furger, Cologna). Polacy pobiegną w składzie: Dominik Bury i Maciej Staręga. W stawce 28 drużyn Polacy zostali rozstawieni jako 21 team i jako 10 siła trafili do grupy A startującej jako drugi półfinał o 10:15 polskiego czasu.

 

W gronie kandydatów do medali znajdą się na pewno wyżej wymienione, najlepiej rozstawione sztafety Norwegii, Rosji, Szwecji i Szwajcarii. Do listy męskich faworytów dołożyłbym na pewno Włochów, Kanadyjczyków, a może i Wielką Brytanię? Mój typ na jutrzejsze podium to: Norwegia, Szwecja, Włochy/Rosja.

 

Lista startowa kobiecych sztafet TUTAJ

 

Lista startowa męskich sztafet TUTAJ

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 11

wow

Opublikowano: 2018-02-20 17:57:16

Liczmy na to ze stanie sie cud i Kowalczyk pobiegnie duzo szybciej od Jaśkowiec stylem którego nie lubi i nie trenuje. Jaśkowiec biega tak wolno ze z dwoma takimi zawodniczkami osemka jest nierealna. W grupie mężczyzn niestety Starega nie ma żadnej kondycji wiec ktos liczy na 8?

OMEN

Opublikowano: 2018-02-21 02:09:34

Ja liczę na trzy z dwoma. Ewentualnie na czwórkę..ale ze sternikiem. Poprośmy jeszcze kolegę abc niech dokona profesjonalnej analizy uwzględniającej biorytmy wszystkich startujących zawodników w tym dniu. Czy WOW i ABC obstawiacie, ze rozklejony wystartuje już posklejany? Biorąc pod uwagę prognozy pogody z aspektem wojny hybrydowej, czy serwismeni.pl nałożą HFy czy LFy..? Szereg pytań sen z oczu spędza przed jutrzejszym sądem ostatecznym... Ehhh.. Możemy obudzić się w innej rzeczywistości jeśli do południa pośpimy..

wow

Opublikowano: 2018-02-21 09:43:49

Szanowny omenie może na temat? Chyba po to jest dyskusja pod newsem? Skoro nie ma w newsie nic na temat dyspozycji zawodnika to my je wpisujemy. Autorom newsom na nuezarobkowych portalach sie nie dziwie skoro tam gdzie piszą ludzie za kasę nie potrafią tego zrobić. No ale widocznie tam gdzie placa zatrudnia sie tylko pociotków bez wiedzy i umiejętności analizy wynikow i logicznego myślenia.

OMEN

Opublikowano: 2018-02-21 14:12:37

OK :)

abc

Opublikowano: 2018-02-21 13:36:23

Są wyniki. Jak starczy czasu, to pewnie coś policzę :-)

Kiko

Opublikowano: 2018-02-20 19:34:08

Ja stawiam na USA

Arek Posiadała

Opublikowano: 2018-02-20 21:26:45

Słuszna uwaga ;)

kiko

Opublikowano: 2018-02-21 12:32:16

Miałem nosa ;)

mebart

Opublikowano: 2018-02-21 11:48:44

No cóż Maciek 12s (łączny czas) gorzej od Dominika.Korona najlepszego Polaka sprintera spadła na rzecz Braci B.Czas chyba najwyższy skończyć z tą niby specjalizacją srintera tylko zacząć normalnie biegać i rywalizować aby sobie wywalczyć miejsce w składzie A.

Arek Posiadała

Opublikowano: 2018-02-21 15:14:46

A Klaebo o 17s gorszy od Sundby%27ego, przypadek? Czy może jednak dystans pierwszej i ostatniej zmiany nie są równe tym środkowym? ;)

abc

Opublikowano: 2018-02-22 16:40:24

Tak. Przecież u wszystkich ten ostatni odcinek zajął najwięcej czasu.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl