Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Poznaliśmy oficjalny kalendarz PŚ w biegach narciarskich na sezon 2018/2019

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-05-17

W greckim Costa Navarino trwa właśnie 51. Kongres FIS> Ponad 1100 włodarzy Międzynarodowej Federacji narciarskiej debatuje o przyszłości. Jednym z tych „przyszłościowych” elementów  są kalendarze poszczególnych zawodów na przyszły sezon. Jako pierwszy światło dzienne, za pośrednictwem Twittera, ujrzał terminarz PŚ w biegach narciarskich.

 

Jak co roku biegowa zima rozpocznie się pod koniec listopada w fińskiej Ruce, ale tym razem bez tzw. Ruka Triple (24-25.11). Następny weekend to zmagania w norweskim Lillehammer w ramach Lillehammer Triple, a w kolejnym tygodniu nowość – norweskie Beitostoelen znane z przedsezonowych zawodów FIS. Jeszcze przed Świętami biegaczki i biegacze zawitają do Davos, gdzie zakończą pierwszy period.

 

Po niemal dwutygodniowej świątecznej przerwie rywalizacja powróci w ramach Tour de Ski, który jednak może budzić kontrowersje. N 7 startów przewidziano tylko dwa w technice klasycznej, co skomentowała na Twitterze Justyna Kowalczyk, ciesząc się jednocześnie, że nie będzie w cyklu startować. 7 startów w Toblach, Val Mustar, Oberstdorfie i Val di Fiemme tradycyjne zakończy wspinaczka na Alpe Cermis.

 

Po Tour de Ski kolejny period rozpoczną sprinty w Dreznie, potem estońska Otepaeae i szwedzkie Ulricehamn. Po dwutygodniowej przerwie Lahti, włoskie Cogne, aż w końcu impreza seznu, czyli MŚ w Seefeld. Po nich rywalizacja powróci do Skandynawii, najpierw do Oslo, a potem do Falun i Drammen, by zakończyć się finałem w Quebecu.

 

Oficjalnie ustalono, że MŚ Juniorów odbędą się w Lahti, a nie, jak planowano wcześniej, w Voukatii. Zdecydowano tak ze względu na przestarzałą skocznię w tej drugiej miejscowości.

 

KALENDARZ PŚ W BIEGACH 2018/2019     

Komentarze - 1

BART

Opublikowano: 2018-05-17 15:07:13

Czy na stronie FIS-u również jest dodany ten kalendarz?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl