Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Gdzie na narty w październiku? Raport śniegowy!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-10-16

Szukasz miejsca, gdzie jeszcze w październiku mógłbyś pobiegać na nartach? Poza tunelami narciarskimi (Oberhof, Torsby) czy lodowcami (Dachstein) zostało już otwartych wiele tras (a kolejne zostaną otwarte już niebawem), które śnieg zawdzięczają metodzie snowfarmingu. Oto kilka miejsc, gdzie znajdziecie takie trasy.

 

Vuokatti – Finlandia

W Finlandii znajdziecie wiele miejsce, gdzie można już biegać na nartach. W Vuokatti jest przygotowana trasa o długości 1,5km.

 

 

Kontiolahti - Finlandia

W Kontiolahti od piątku, 12 października można biegać już na ponad dwu kilometrowej trasie(2,2km). Pod koniec października ma być gotowe pomiędzy 3 a 4km.

 

 

Sjusjoen – Norwegia

Trasa w Sjusjoen została otwarta już pod koniec września! Trasa ma 1,3km i jest przygotowywana tylko do techniki dowolnej.

 

 

Valadalen – Szwecja

Valadalen w Szwecji jest gotowe na otwarcie. Już 16 października startują z 3km trasą.

 

 

Idre Fjall – Szwecja

Idre Fjall to zdecydowany rekordzista jeśli chodzi o długość przygotowanej trasy. Szwedzi przygotowali aż 10km!

 

 

Bruksvallarna – Szwecja

Szwedzka Bruksvallarna, podobnie jak norweskie Beitostolen już w połowie listopada gościć będą zawody FIS, na których światowa czołówka biega  swoje pierwsze zawody w sezonie. Już dziś mają tam przygotowaną trasę o długości 2km.

 

 

Livigno – Włochy

Pierwszym poza skandynawskim miejsce w Europie, gdzie przygotowana została trasa to Livigno. Od minionego weekendu można tam biegać po pętli o długości 3,5km. 

 

 

Davos – Szwajcaria

Trasy w szwajcarskim Davos tradycyjnie otwarte zostaną pod koniec października. 27 października planowane jest otwarcie trasy o długości 4km.

 

Źródło: FIS

Zdjęcia: Facebook

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl