Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Listy startowe niedzielnych biegów indywidualnych stylem klasycznym! Czwórka Polaków na starcie!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-11-24

Biegi interwałowe stylem klasycznym na dystansie 10 km dla kobiet i 15 km dla mężczyzn to program niedzielnych zawodów inauguracji Pucharu Świata w Ruce. Na starcie obejrzymy czwórkę Polaków: Urszulę Łętochę oraz Dominika Burego, Macieja Staręgę i debiutanta - Mateusza Haratyka!

 

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpią Panie. O 10:45 ściganie rozpocznie Hanna Falk. Zawodniczkom z grupy rozstawionej przydzielono parzyste numery od 32 – Jessica Diggins do 60 – Krista Parmakoski. Numery nieparzyste w tym przedziale przyznano zawodniczkom ze słabszymi fis punktami. Numery głównych faworytek poza wcześniej wspomnianymi zawodniczkami to: 40. Heidi Wend,  42. Ingvild Flugstad Oestberg, 54. Teresa Stadlober, 58. Charlotte Kalla oraz 26. Therese Johaug, która wraca po dyskwalifikacji za stosowanie środków dopingujących i startuje poza grupą rozstawioną. Jedyna Polka na starcie – Urszula Łętocha wystartuje z 71 numerem. Do zawodów zgłoszono w sumie 73 zawodniczki z 18 krajów.

 

LISTA STARTOWA KOBIET

 

O godzinie 13:30 rywalizację mężczyzn rozpocznie Valentin Chauvin. Jako pierwszy z grupy rozstawionej z 42 numerem na trasę wyruszy Johannes Hoesflot Klaebo. Za nim podążać będą między innymi: 44. Simen Hegstad Krueger, 48. Martin Johnsrud Sundby, 50. Alexey Poltoranin, 54. Didrik Toenseth, 58. Emil Iversen, 64. Iivo Niskanen, 68. Alexander Bolshunov. Polacy wystartują z numerami: 49. Dominik Bury (pomiędzy Sundby’m i Poltoranin’em), 83. Mateusz Haratyk i 86. Maciej Staręga. Dla Mateusza Haratyka będzie to debiut w zawodach rangi Pucharu Świata! Do biegu mężczyzn zgłoszonych zostało 94 zawodników z 22 państw.

 

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

 

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia dla wszystkich Polaków!

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl