Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Lillehammer Triple: Zapowiedź, Listy startowe sprintów!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-11-29

Lillehammer Triple to w nomenklaturze FIS mini tour, trzydniowa rywalizacja, którą zakończy bieg pościgowy. W poszczególnych etapach rywalizacji zawodnicy walczyć będą o małe punkty, a duże bonusy zostaną przyznane najlepszym zawodników w klasyfikacji ogólnej.

 

Jedynym Polakiem, który reprezentował nas będzie podczas drugiego weekendu rywalizacji w Pucharze Świata w tym sezonie będzie Maciej Staręga. Wystartuje on w swojej koronnej konkurencji - sprincie stylem dowolnym i w biegu interwałowym na 15 km również "łyżwą". Prawdopodobnie nie obejrzymy Polaka podczas ostatniego dnia rywalizacji - w biegu pościgowym na 15 km stylem klasycznym.

 

Program Lillehammer Triple:

 

Piątek - Sprint F

Sobota - 10/15 F

Niedziela - 10/15 C na dochodzenie

 

Do norweskiej "trzydniówki" zgłoszonych zostało 81 zawodniczek. Rywalizację w jutrzejszych sprintach stylem dowolnym punktualnie o 9:30,15 rozpocznie Słowenka Katja Visnar. Największe faworytki do zwycięstwa w sprincie wystartują z numerami: 3. Stina Nilsson, 11. Yulia Belorukova.

 

LISTA STARTOWA KOBIET

 

O 10:10,15 kwalifikacje mężczyzn rozpocznie reprezentant gospodarzy - Sjur Roethe. "Gonić go" będą Rosjanin Alexander Bolshunov i kolejny Norweg Simen Hegstad Krueger. Z 8 numerem wystartuje Johannes Klaebo, a z 29-tym Federico Pellegrino. Maciej Staręga wystartuje do biegu kwalifikacyjnego z 48 numerem. Lista startowa mężczyzn liczy w sumie 110 nazwisk!

 

LISTA STARTOWA MĘŻCZYZN

 

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl