Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Nilsson i Klaebo wygrywają w Toblach! Bardzo dobry występ Macieja Staręgi! [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2018-12-29

Szwedka Stina Nilsson i Norweg Johannes Klaebo wygrali pierwszy etap XII edycji Tour de Ski - sprint stylem dowolnym w Toblach. Maciej Staręga odpadł w półfinale i ostatecznie zajął 11 miejsce.

 

FINAŁY


Finał kobiet to pokaz wielkiej siły Stiny Nilsson, która po wczesnym ataku wygrała z dużą przewagą nad resztą zawodniczek. Drugie miejsce zajęła Ida Ingemarsdotter, a trzecia była Jessica Diggins. W męskim finale podobnie jak w kwalifikacjach najlepszy okazał się Johannes Klaebo. Drugie i trzecie miejsce zajęli Richard Jouve i Lucas Chanavat.

 

WYNIKI KOBIET

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

 

PÓŁFINAŁY

 

Maciej Staręga po bardzo dobrej walce odpadł w rywalizacji półfinałowej. Przez długi czas biegł na drugim miejscu za mocno biegnącym Alexandrem Bolshunovem. Na ostatnim podbiegu i finiszowej prostej zabrakło Maćkowi trochę sił i niestety skończył bieg na 6 pozycji. Do awansu do finału zabrakło mu 0,5s. Obaj szczęśliwi przegrani to zawodnicy biegnący w tym samym półfinale, co Polak.

 

 

ĆWIERĆFINAŁY 

 

Maciej Staręga drugi w swoim biegu ćwierćfinałowym i awansuje do półfinału! Maciek w swoim biegu uległ jedynie Rosjaninowi Bolshunov.

 

W biegach ćwierćfinałowych ujrzeliśmy trójkę młodych reprezentantów Czech: Beranova, Janatova i Pechousek. Oni oraz Słowenka Eva Urevc i Brytyjczyk James Clugnet zdobyli dziś pierwsze pierwsze punkty Pucharu Świata.

 

 

KWALIFIKACJE

 

Amerykanka Sadie Bjornsen i Norweg Johannes Klaebo wygrali biegi kwalifikacyjne sprintu stylem dowolnym w Toblach - pierwszego etapu XIII edycji Tour de Ski. W biegu pań drugie i trzecie miejsce dla Szwecji za sprawą Linn Soemskar i Stiny Nilsson. W biegu męskim Szwedki godnie zastąpili reprezentanci Francji, drugi był Lucas Chanavat, a trzeci Richard Jouve.

 

Jedyna reprezentantka Polski na starcie - Urszula Łętocha zajęła 54 pozycję. Dobrze spisał się natomiast Maciej Staręga, który pewnie przebrnał przez kwalifikacje zajmując 18 miejsce. 45. ze stratą niespełna ponad sekundy do "trzydziestki" był Kamil Bury, a 52. miejsce zajął Dominik Bury. 

 

WYNIKI KOBIET


WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Zdjęcie: Facebook Maciej Staręga

Arkadiusz Posiadała

Komentarze - 1

Sherkan

Opublikowano: 2018-12-29 18:28:49

Wydaje się, że Maćkowi zabrakło...odwagi by awansować do finału. Występując w trzecim lub czwartym ćwierćfinale prawdopodobnie też by się znalazł w półfinale, a czasu na regenerację byłoby więcej. Niemniej jednak gratulacje!

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl