Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Visma Ski Classics: Smutna i Nygaard zwyciężyli w La Diagonela [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-19

Włoska miejscowość La Diagonela gościła uczestników kolejnego wyścigu z cyklu Visma Ski Classics. Na dystansie 65 km najlepsi okazali się Czeszka Katerina Smutna (ED System Bauer Team) oraz Norweg Andreas Nygaard (Team Ragde Eiendom). Polacy nie startowali.

 

Smutna triumfowała z czasem 3:28:22,2 i o 2,2 sekundy wyprzedziła Kari Vikhagen Gjeitnes (Team Ragde Eiendon). Niespełna 15 sekund do zwyciężczyni straciła liderująca w klasyfikacji generalnej Brita Johansson Norgren (Lager 157 Ski Team). Na kolejnych miejscach uplasowały się Astrid Øyre Slind (Team Koteng), Lina Korsgren (Team Ramudden) oraz Sofie Elebro (Team Ragde Eiendom).

 

WYNIKI KOBIET

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Nygaard (2:54:50.0), który na finiszu był lepszy od klubowych kolegów - Torda Asle Gjerdalena (0,5 sekundy straty) oraz Oskara Kardina (+1,9 sekundy). Nieco ponad 3 sekundy do rodaka stracił prowadzący w cyklu Petter Eliassen (Team BN Bank), a mniej niż 10 sekund później na metę dotarli Ilya Chernousov (ED System Bauer Team) oraz Tore Bjorseth Berdal (Team Koteng).

 

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 1

henry

Opublikowano: 2019-01-21 11:13:11

La Diagonela to nie włoska miejscowość, lecz nazwa biegu, który odbywa się w Szwajcarii, a dokładnie: w miejscowości Zuoz. Pozdrowienia

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl