Dolomiten Classicrace: Busin najlepszy na 42 km klasykiem, Michalski na 122. miejscu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-19

W Obertilliach odbył się wyścig Dolomiten Classicrace, kolejny z cyklu Worldloppet Cup. W biegu na 42 km stylem klasycznym najlepszym okazał się Lorenzo Busin. Najlepszym z Polaków był Maciej Michalski, który został sklasyfikowany na 122. miejscu.

Włoch triumfował z czasem 2:08:30.2 i zdeklasował swoich rywali. Kolejni na linię mety wbiegli Riccardo Mich (+3:19.3 straty) oraz Christian Lorenzi (+5:34.4). W pierwszej szóstce znaleźli się też Simone Varesco, Simon Kugler oraz Stefano Mich.

Finiszujący na 122. pozycji Michalski stracił do zwycięzcy nieco ponad godzinę i pięć minut. Kolejny z Polaków Andrzej Guziński zajął 157. miejsce (+1:16:37.3), 163. skończył Waldemar Spychalski (+1:19:06.7), na 279. pozycji był Marcin Olejniczak (+2:03:19.4), 307. lokatę zajął Bogumił Puławski (+2:23:29.9), a cztery miejsca niżej Dariusz Długaszek (+2:25:03.7).

Na metę 321. przybiegł Krzysztof Legoń (+2:34:31.2), 335. był Konrad Lewandowski (+2:42:56.0), a na 362. pozycji uplasował się Bartosz Bierowiec (+3:12:26.4).