PŚ: Johaug i Niskanen najlepsi na 10 km i 15 km klasykiem w Otepaa [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-20

Therese Johaug zwyciężyła w biegu na 10 km techniką klasyczną w estońskim Otepaeae. Dla Norweżki, która powróciła do startów po ponad miesiącu przerwy, było to piąte zwycięstwo z rzędu w zawodach, w których wzięła udział. Wśród mężczyzn, rywalizujących na dystansie o 5 km dłuższym, triumfował Fin Iivo Niskanen. Polacy nie startowali.

Johaug osiągnęła czas 29:53.7 i miała ponad 48 sekund przewagi nad drugą na mecie Ebbą Andersson. Ostatnie miejsce na podium zajęła Natalia Nepryaeva (+56,7 sekund straty). Na kolejnych miejscach uplasowały się Krista Parmakoski (+1:14,0), prowadząca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ingvild Flugstad Oestberg (+1:14,8) oraz Charlotte Kalla (+1:19,9).

Wśród mężczyzn najlepszy z czasem 40:07.1 był Niskanen, wyprzedzając o 15,9 sekundy Alexandera Bolshunova oraz o 46,4 sekundy Didrika Toensetha. Sklasyfikowani na następnych pozycjach zostali Martin Johnsrud Sundby (+48,0), Alexander Bessmertnykh (+50,4) oraz Evgeniy Belov (52,6). Nie wystartował lider tegorocznego cyklu, Johannes Hoesflot Klaebo.