Dolomitenlauf: Livers zwycięża na 42 km stylem dowolnym, Grzebisz najlepsza z Polaków [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-20

Szwajcar Toni Livers był najlepszy w 45. zawodach Dolomitenlauf, zaliczanych do cyklu Worldloppet Cup, które odbyły się w austriackim Obertilliach. Biegacze rywalizowali na 42 km stylem dowolnym, a najlepszą z polskich zawodników okazała się Natalia Grzebisz, która została sklasyfikowana na 75. miejscu.

Livers przybiegł do mety z czasem 1:43:34.2 i wyprzedził Francuzów Gerarda Agnelleta (+1:08.7 straty) oraz Loica Guigonneta (+1:10.6). Na kolejnych miejscach sklasyfikowani zostali także zawodnicy z kraju znad Sekwany - Adrien Mougel (+2:15.5), Thomas Chambellant (+2:16.3) i Damien Tarantola (+2:16.3).

W pierwszej setce finiszowała dwójka Polaków - Natalia Grzebisz ukończyła wyścig na 75. miejscu (+45:51.3), natomiast na 83. pozycji uplasował się Kamil Zatoński (+48:35.5). Na dalszych lokatach znaleźli się 150. na mecie Waldemar Spychalski (+1:18:42.3), 165. był Zbigniew Hyrnik (+1:30:41.2), a miejsca 208 i 209 zajęli Sylwia i Łukasz Biernaccy (+2:32:33.9 i +2:32:35.8).

Wyniki na godzinę 15:40