MŚJ: Czwarte miejsce Izabeli Marcisz, Karlsson i Chappaz najlepsi w stylu dowolnym [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-22

Szwedka Frida Karlsson zwyciężyła w zawodach na dystansie 5 km stylem dowolnym w rozgrywanych w Lahti Mistrzostwach Świata Juniorów. Bardzo blisko medalu była najlepsza z Polek Izabela Marcisz, która zajęła 4. miejsce. Juniorzy rywalizowali na dystansie dwa razy dłuższym, a najlepszy okazał się Francuz Jules Chappaz. Polacy zajęli odległe miejsca.

Karlsson osiągnęła czas 12:50.6 i miała ponad 11 sekund przewagi nad drugą na mecie Helene Marie Fossesholm. Ostatnie miejsce na podium zajęła Anita Korva (+19,8 sekund straty). Najbardziej pechową dla sportowca czwartą pozycję zajęła Marcisz, która przybiegła na metę 27,4 sekundy za zwyciężczynią. Pozostałe Polki zajęły dalsze miejsca. Na 25. lokacie zawody ukończyła Eliza Rucka (+1:11.8), Magdalena Kobielusz była 41. (1:34.8), a trzy pozycje niżej uplasowała się Weronika Kaleta (1:39.5).

Do rywalizacji nie przystąpiła Monika Skinder. Trenerzy kadry Aleksander Wierietielny i Justyna Kowalczyk zdecydowali, że srebrna medalistka niedzielnych sprintów nie wystartuje już w żadnych zawodach indywidualnych. Głównym celem jest dobry występ sztafety 4x3,3 km oraz poprawa wyniku sprzed roku, kiedy Polki zajęły 12. pozycję, a wypoczęta 17-latka ma być mocnym punktem zespołu.

WYNIKI JUNIOREK

Wśród mężczyzn najlepszy Jules Chappaz z czasem 22:34.9 i wyprzedził o 21 sekund niedzielnego zwycięzcę zawodów sprinterskim, Rosjanina Alexandera Terenteva. Trzeci był Norweg Iver Tildheim Andersen ze stratą 27,2 sekundy. Najlepszy z Polaków okazał się Dawid Damian, który zajął 52. miejsce (+2:36.0 straty). Cztery lokaty niżej uplasował się Sebastian Bryja (+2:44.3), Michał Boreczek był 65. (+2:56.5), a Wiktor Czaja zakończył bieg na 76. pozycji (+3:46.8).

WYNIKI JUNIORÓW

Jarek Bałabuch

Komentarze - 13

Nick

Opublikowano: 2019-01-22 12:10:53

Świetny występ Izy. Szkoda że zabrakło trochę do tego medalu. Ale to nic i tak ta dziewczyna pokazała ogromny talent. Mamy dwie świetnie zapowiadające się biegaczki i oby tego nie zmarnowano. Dobry występ Elizy. Magdalena i Weronika spisały się trochę gorzej, choć na początku biegu były nawet w 20. Sporo pracy jeszcze przed tymi dziewczynami i na pewno coś z nich w przyszłości może być.

wow

Opublikowano: 2019-01-22 12:15:28

Gratulacje Iza. Świetny bieg medal był blisko. Mam pytanie do redakcji. Czy te czasy startów które podaliscie kiedys w newsie to czas fiński czy polski? Bo tam byl start o 12 chyba. I drugie pytanie. Te juniorki buegns 15 km klasykiem? Bo chyba tylko ten bieg odpuszcza Skinder oprócz dzisiejszego?

Opublikowano: 2019-01-22 13:04:59

Czasy podajemy zawsze polskie, juniorki zaczęły o 11, juniorzy o 13. W czwartek o 9 start 15 km klasykiem juniorek i z Polek wystartują te same zawodniczki co dzisiaj. Skinder wystartuje w sobotę w sztafecie.

Niektóre

Opublikowano: 2019-01-22 14:21:56

Gratulacji wszystkie dziewczyny poleciały super porównajcie wyniki z zeszłego roku dziewczyny i ich trenerzy gratulacje dzięki

pony

Opublikowano: 2019-01-22 15:21:12

Jeżeli to faktycznie na czysto i plotki o tym że Izabela choruje od tego roku na astmę nie są prawdziwe to gratuluję pani Marcisz. Wielkie gratulacje dla Ruckiej, Kobielusz i Kalety!!!!

amator

Opublikowano: 2019-01-22 17:59:27

Człowieku ogarnij się zazdrość to choroba udaj się do psychiatry bo lekarz już nie pomoże Brawo Iza i reszta dziewczyn.

wow

Opublikowano: 2019-01-22 17:31:17

Co sie stalo z wynikami mężczyzn? Skoro ich nie ma to tu chce pogratulować najmlodszemu dobrego startu. No a przed pozostalymi jeszcze dużo pracy by dogonić czołówkę. Mam nadzieje ze zawalczą.

obiektywnie

Opublikowano: 2019-01-22 17:43:47

Patrząc obiektywnie trzech chłopaków pobieglo i na miarę swoich fis punktów startowych i zrobili swoimi stratami do wygranego dokładnie takie same Fis punkty, jak Magda i Weronika. Nikt chyba nie spodziewał się spektakularnych sukcesów u chłopców. M-ca akurat nie są tu wyznacznikiem bo ich startowało ponad 100 a dziewczyn 84. Chłopcy pobiegli przyzwoicie.

wow

Opublikowano: 2019-01-22 18:50:57

Akurat nie mam pretensji do chłopaków tylko chce ich widzieć za rok dużo wyżej i tyle. Ten najmłodszy chyba Bryja jak na swój wiek i wiek rywali to jednak dobry wynik zrobil. Ktos o nim wczesniej pisal ze duży talent i mial chyba rację. Jednak nadal nie rozumiem czemu nie zabrano piątego zawodnika.

Powodzenia

Opublikowano: 2019-01-22 20:51:09

naprawdę byłbym ostrożny z wydawaniem opinii, szczególnie w grupie chłopaków, o tym kto jest mega talentem w wieku 16-19 lat. Jak sięgam pamięcią niejaki Klaebo przegrywał z Dominikiem Burym na MSJ. Aż nadszedł rok że wygrał MSJ. Spokojnie. Mistrz świata juniorów sprzed roku na tym dystansie miał dziś 1,20 straty. Wszystko się zmienia. Chłopcy w tym wieku i jeszcze rosną i zmienia się ich budowa ciała. Powodzenia wszystkim w dalszych startach! U23 jutro przede wszystkim!

wow

Opublikowano: 2019-01-23 06:22:31

W ktorym zdaniu powyżej jest wpisane ze ci starsi nie mają talentu? Niestety są juz tak opóźnieni sportowo za czołówką ze tylko trener na miare biegowego Horngachera mógłby ich przywrócić na drogę sukcesu. Czy wierze ze takiego trenera dostaną? NIE.... A najmłodszego przepraszam za wpisanie prawdy o nim. Człowiek ciągle zapomina jaka zawiść panuje w tym środowisku i jaka szkodę mozna zrobić komuś pochwałami.