MŚU23: Lundgren i Valnes zwyciężyli w sprincie, odległe miejsca Polaków [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-22

Szwedka Moa Lundgren i Norweg Erik Valnes byli najlepsi we wczorajszych biegach sprinterskich stylem klasycznym w odbywających się w Lahti Mistrzostwach Świata U23. Słabo zaprezentowali się reprezentanci Polski, bowiem wszyscy zakończyli swój udział w zawodach w fazie eliminacyjnej.

Lundren osięgnęła czas 3:18.33 i nieznacznie, bo tylko o 0,05 sekundy, okazała się lepsza od Norweżki Tiril Udnes Weng. Trzecia na mecie zameldowała się Rosjanka Aida Bayazitova ze stratą 3,78 sekundy. Lepszą z Polek okazała się Klaudia Kołodziej, która zajęła 46. miejsce. Siedem lokat za nią sklasyfikowana została Agata Warło.

WYNIKI ELIMINACJI KOBIET

Valnes zwyciężył z czasem 3:18.33 i wyprzedził o 1,38 sekundy Rosjanina Sergeya Ardasheva. Na najniższym stopniu podium stanął rodak zwycięzcy, Joachim Aurlan, który stracił do najlepszego dokładnie dwie sekundy. Z Polaków najlepszy był Dominik Bury, który został sklasyfikowany na 40. miejscu. Pięć pozycji niżej uplasował się Kacper Antolec, a Mateusz Haratyk zajął 57. lokatę.